Motokross
moto4

20. aprīlī Limbažu novada Staicelē tika aizvadīts 1. posms 2024. gada Latvijas Kausā motokrosā, kuru līdz šim zinājām kā Latvijas Amatieru čempionātu. Tajā, kā ierasts, piedalījās arī motokluba “ASB” pārstāvji: Dāvis Bergšteins (MX15+), Ritvars Brunavs (15+), Daniels Zuza (MX15+), Artūrs Linde (MX30+), Jānis Gražulis (MX40+), Kristaps Dundurs (MX40+), Oskars Baltruņķis (MX45+), Edijs Siliņš (MX50+), Mārcis Straume (MX50+), Sandris Kalniņš (MX50+), Ints Ķīkulis (MX55+), Normunds Šķepasts (MX55+), Andris Brunavs (MX Iesācēji) un Rihards Mincinofs (MX85J).

Sezonai licences saņēmuši arī Harijs Suharževskis un blakusvāģu ekipāža Pēteris Jegorovs un Liutauras Variakojis. Diemžēl pagājušās sezonas čempioni blakusvāģu veterānu klasē Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis šo sezonu izlaiž, jo Jānim tika veikta operācija.

1. posma rezultāti Staicelē

Staicelē, Līciema mototrasē sacensības notika nu jau 14. gadu pēc kārtas. Šogad uz starta jauniešu un pieaugušo klasēs kopā izgāja ļoti kupls dalībnieku skaits – kopumā 232 sportisti.

MX15+

Dāvis Bergšteins gan 1., gan 2. braucienā izcīnīja 3. vietu, uz goda pjedestāla 3. pakāpiena kāpjot arī posma kopvērtējumā. Ritvars Brunavs 1. braucienā bija 5. vietā, bet 2. braucienā – jau 2. vietā. Posma kopvērtējumā Ritvars bija uzreiz ar Dāvja, proti, 4. vietā. Daniels Zuza 1. braucienā ierindojās 6. vietā, bet 2. braucienā viņam 14. vieta, kas posma kopvērtējumā Danielam deva 10 vietu. MX15+ klasē kopā startēja 16 braucēji.

MX30+

Artūrs Linde 1. braucienā ieņēma 5. vietu, bet 2. braucienā un arī posma kopvērtējumā viņam 4. vieta 14 braucēju konkurencē.

MX40+

Jānis Gražulis 1. braucienā bija 4. vietā, bet 2. braucienā izcīnīja 2. vietu, kas kopvērtējumā deva godalgoto 3. vietu. Kristaps Dundurs izcēlās ar stabilitāti, gan abos braucienos, gan posmā ierindojoties 6. vietā 10 braucēju pulkā.

MX45+

Oskars Baltruņķis abos braucienos izcīnīja 3. vietu, kas arī posma kopvērtējumā ļāva kāpt uz goda pjedestāla 3. pakāpiena. Kopā MX45+ klasē startēja 10 sportisti.

MX50+

Edijs Siliņš gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā palika uzreiz aiz TOP3, izcīnot 4. vietu. Šī posma sacensību organizators Mārcis Straume abos braucienos un arī posmā ierindojās uzreiz aiz Edija, 5. vietā. Arī Sandris Kalniņš posma kopvērtējumā un abos braucienos ieņēma identiskas vietas – viņam 8. vieta 12 braucēju konkurencē.

MX55+

Tāpat kā Sandris Kalniņš, arī Ints Ķīkulis abos braucienos un posmā ierindojās 8. vietā. Normunds Šķepasts 1. braucienā bija 13. vietā, bet 2. braucienā un posma kopvērtējumā motokluba “ASB” vadītājam 12. vieta. Uz starta šajā klasē izgāja 15 braucēji.

MX Iesācēji

Andris Brunavs 1. braucienā bija 7. vietā, bet 2. braucienā – 10. vietā, kas posma kopvērtējumā deva 9. vietu. Kā pierasts, šajā klasē bija ļoti kupls dalībnieku pulks, kopā 30 braucēji.

MX85J

Junioru ieskaitē MX85J klasē Rihards Mincinofs abos braucienos bija 12. vietā, bet posma kopvērtējumā kluba jaunpienācējam 13. vieta 14 braucēju konkurencē.

Ar detalizētiem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT.

Klubu kopvērtējums

Klubu kopvērtējumā motoklubs “ASB”, pateicoties kuplam dalībnieku lokam un augstvērtīgiem rezultātiem, 27 klubu konkurencē izcīnīja pārliecinošu 1. vietu. Klubu kopvērtējums pieejams ŠEIT.

1. posma rezultāti “Magmum” Latvijas čempionātā motokrosā

Pagājušās nedēļas nogalē Aizputē norisinājās 1. posms “Magmum” Latvijas čempionātā motokrosā. Arī šajās sacensībās uz starta izgāja vairāki motokluba “ASB” pārstāvji.

MX1

Spēcīgākajā MX1 klasē Harijs Suharževskis 1. braucienā izcīnīja 5. vietu, bet 2. braucienā viņam 8. vieta. Posma kopvērtējumā tas Harijam deva 6. vietu 11 braucēju konkurencē.

BV Veterāni

Pēteris Jegorovs un Liutauras Variakojis blakusvāģu veterānu klasē 4 ekipāžu konkurencē dominēja abos braucienos (1. braucienā pārsvars pār 2. vietu bija teju pusotra minūte, bet 2. braucienā 2. vieta apdzīta par apli), kas likumsakarīgi deva arī 1. vietu posmā.

Klubu kopvērtējumā motoklubs “ASB” “Magmum” Latvijas čempionāta 1. posmā ieņēma 15. vietu 27 klubu kopvērtējumā. Klubu kopvērtējums pieejams ŠEIT.