Kultūra
22.augustā aicinām apmeklēt Friča Bārdas 140 gadu un Paulīnas Bārdas 130 gadu jubilejas pasākumu

22. augustā Bārdu dzimtas memoriālajā muzejā "Rumbiņi" notiks Friča Bārdas 140 gadu un Paulīnas Bārdas 130 gadu jubilejas pasākums. Pasākums sāksies plkst.15.00 ar piemiņas brīdi dzejnieku atdusas vietā Umurgas kapos, bet jau plkst.17.00 ikviens laipni aicināts "Rumbiņu" muzejā apmeklēt dzejnieku jubilejas koncertu.

Koncertā skanēs:

• Kora dziesmas ar Friča Bārdas un Paulīnas Bārdas vārdiem (izpilda koris "Doma", vadītājs Normunds Ķirsis);
  • Jāņa Ķirša dziesmu cikla "Nakts miniatūras" pirmatskaņojums (soliste Rūta Dūduma - Ķirse).
Koncerta vadītājs - Mārtiņš Eihe.

Savukārt "Rumbiņu dārzā" varēsiet ielūkoties izstādē "Jubilāru dzīves mirkļi".

! Plkst. 16.30 pie Limbažu kultūras nama būs transports uz "Rumbiņu" muzeju.

Atgādinām, ka Limbažu novada pašvaldības administratīvajā ēkā apskatāmi vizuālās mākslas konkursa “Friča Bārdas dzejas gleznas” darbi, kuros ilustrēti dzejnieka dzejoļi. Dalībai vizuālās mākslas konkursā saņēmām 467 darbus no 59 izglītības iestādēm no visas Latvijas. Ilustrēti tika 94 Friča Bārdas dzejoļi. Populārākais dzejolis – “Rasas princesīte” bija ilustrēts 51 darbā, otrajā vietā atstājot dzejoli “Lietus vīriņš”. Izstāde būs apskatāma līdz 21.augustam.

Informāciju ievietoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste