Limbažu novada logo

2010.gadā Limbažu novads ieguva savu zīmolu - logo un saukli. Logo veidojusi dizaina aģentūra DUE.

Limbažu novada logo

Limbažu novada ģerbonis

Apstiprināts 2011.gada 29.martā.

Ģerboņa heraldiskais apraksts: šķelts no kreisās ar lēpju lapu griezumu: sudrabs un zaļš. Augšējā kreisajā stūrī savrups, sarkans, robots mūris ar vārtiem.

Ģerboni veidojuši mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs.

Limbažu novada ģerbonis

Limbažu pilsētas ģerbonis

Limbažu ģerbonim ir līdzība ar Rīgas ģerboni. Limbažu ģerboņa sudraba laukā attēloti atvērti pils vārti ar diviem torņiem un kupolu starp tiem. Starp abiem torņiem novietoti divi bīskapa zižļi, virs tiem senākajos zīmogos un ģerboņa attēlos redzama bīskapa galva. Sakrustoti bīskapa zižļi bija Rīgas arhibīskapa sena heraldiska zīme. Limbažu ģerbonī tie simbolizēja ne tikai arhibīskapu kā pilsētas feodālo senioru, bet arī Limbažu vietu arhibīskapa valstī. Līdzīgi Rīgas ģerbonim zem paceltajiem vārtu režģiem redzama kronēta lauvas galva - namsaimnieku simbols. Rīgas ģerbonī to sāka attēlot 14.gs. kā rīdzinieku zīmi pēc cīņām ar Livonijas ordeni. Atšķirīgi ir vārtu veidojumi abos ģerboņos- ar laiku Rīgas vārtu torņus sāka attēlot smailus, bet Limbažu- nedaudz noapaļotus.

Limbažu pilsētas ģerbonis

Limbažu pilsētas karogs

Limbažu pilsētai kopš 1993. gada ir savs karogs. Tas sadalīts divās vienāda platuma horizontālās joslās; augšējā- sarkana, apakšējā- sudraba. Karoga centrā ir Limbažu pilsētas ģerbonis.

Limbažu karogs

Salacgrīvas pilsētas ģerbonis

Salacgrīvas pilsētas ģerbonis ir viens no Salacgrīvas pilsētas oficiālajiem simboliem. Apstiprināts 1925. gada 31. oktobrī. Heraldiskais apraksts: Ģerboņa vairogs sarkanā krāsā ar sudraba galvaspāli, kas T burta formā sadala sarkano laukumu. Sudraba joslas simbolizē jūru un Salacas upi, kas tajā ietek. Sudraba joslās iekļaujas melns enkurs, kas simboliski savieno abus upes krastus. Enkurs apzīmē ostu.

Salacgrīvas pilsētas karogs

Salacgrīvas pilsētas logo

Alojas pilsētas ģerbonis

Alojas pilsētas ģerbonis ir viens no Alojas pilsētas oficiālajiem simboliem. Apstiprināts 1998. gadā. Heraldiskais apraksts: Ģerboņa vairogam ir horizontāls dalījums, abus laukus savieno skujveida josla. Augšpusē uz sudraba fona attēlotas divas zaļas liepas lapas. Apakšējā daļā uz zaļa fona attēlota viena sudraba liepas lapa. Ģerbonis apzīmē, ka pilsēta ir videi draudzīga un sakopta.

Alojas pilsētas karogs

alojas karogs

Staiceles pilsētas ģerbonis

Staiceles pilsētas ģerbonis ir viens no Staiceles pilsētas oficiālajiem simboliem. Apstiprināts 1998. gadā. Heraldiskais apraksts: Ģerboņa vairogs zilā krāsā. Uz vairoga attēlots baltais stārķis tā dabiskajā krāsojumā, tas esot bijis kāds īpašs stārķis, kas dzīvojis Staicelē 20. gadsimta 80.gados.

Staiceles pilsētas karogs

Ainažu pilsētas ģerbonis

Ainažu pilsētas ģerbonis ir viens no Ainažu pilsētas oficiālajiem simboliem. Apstiprināts 1926. gadā. Heraldiskais apraksts: Ģerboņa vairogs vertikāli sadalīts divās daļās. Labajā ģerboņa pusē uz sarkana fona attēlots sudraba grifs ar zobenu labajā ķetnā, kurš ir aizgūts no Vidzemes ģerboņa, un apzīmē pilsētas piederību konkrētajām novadam. Kreisajā pusē uz zelta fona attēlots melns enkurs, kas simbolizē ostas pilsētu.

Ainažu pilsētas karogs

Liepupes pagasta ģerbonis

Brīvzemnieku pagasta ģerbonis

Braslavas pagasta ģerbonis

Katvaru pagasta ģerbonis

 

Katvaru ģerbonis

Limbažu pagasta ģerbonis

Limbažu pagasta ģerbonis

Pāles pagasta ģerbonis

Pāles pagasta ģerbonis

Skultes pagasta ģerbonis

Skultes pagasts

Umurgas pagasta ģerbonis

Umurgas pagasts

Vidrižu pagasta ģerbonis

Vidrižu pagasts

Viļķenes pagasta ģerbonis

Viļķenes pagasta ģerbonis