Emiļa Melngaiļa mūzikas svētki
Logo

24. maijā, Vidrižu pagasta „Melngaiļos” notiks šīs vasaras lielākie koru dziedāšanas svētki, kas veltīti slavenā latviešu komponista, folklorista, mūzikas kritiķa un publicista Emiļa Melngaiļa 140 gadu jubilejai, pulcējot ap 2000 dziedātāju no visas Latvijas. Pasākumu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību un Vidrižu pagasta pārvaldi. Svētkos piedalīsies 37 jauktie kori ar 1160 dziedātājiem un 31 sieviešu koris ar 824 dalībniekiem no visas Latvijas, kā arī ap 500 mazo dziedātāju.

Svētku dienā paredzēti dažādi pasākumi. Jau no plkst. 9.00 kori tiks gaidīti, lai reģistrētos svētkiem un uzsāktu gan muzikālas, gan sportiskas aktivitātes, kuras savulaik bija tīkamas Emilim Melngailim, piemēram, "duiriteņu" (tā Melngailis dēvējis velosipēdu) brauciens jeb riteņbraukšana, šaha spēle, makšķerēšana un citas izdarības. Muzejā būs iespējam aplūkot gan E.Melngailim veltītu ekspozīciju, gan noskatīties filmu par komponistu. Par atspirdzinājumiem un gardumiem rūpēsies Limbažu novada uzņēmēji: N.Bomja maiznīca Lielezers, Igates avota ūdens, A.A.Špats, kā arī būs gogelmogela mājas saldējums.

Plkst. 12.00 klātesošos ar savu dziedājumu sveiks Limbažu, Salacgrīvas un Alojas novadu skolu kori. Plkst. 13.30 jaunuzceltajā Igates Sv. Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīcā skanēs garīgās mūzikas koncerts, kurā ar savu dziedājumu priecēs Saulkrastu jauktais koris „Anima” un jauktais koris „Ogre”.

Pirms svētku koncerta, plkst. 17.30 Igates baznīcā notiks ekumēnisks dievkalpojums, kuru aicināti apmeklēt gan skatītāji, gan dalībnieki. Plkst. 19.00 sāksies noslēguma koncerts. Kā stāsta svētku mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, koncertā dzirdēsim vairāku mūsu šī gada zīmīgo komponistu – jubilāru kora daiļradi, piemēram, Jāņa Cimzes, Alfrēda Kalniņa, Pētera Barisona, Jāņa Kalniņa u.c., tiesa, nozīmīgāko vietu atvēlot Emiļa Melngaiļa kora mūzikai.

Noslēgumā, plkst. 21.00 ikviens aicināts piedalīties ballē, kas notiks turpat „Melngaiļu” brīvdabas estrādē.

Ieeja uz svētku pasākumiem - bez maksas. Svētku dienā uz pasākuma norises vietu Vidrižu pagasta „Melngaiļos” varēs nokļūt arī ar autobusu, kas kursēs no Limbažu kultūras nama plkst.11:00 un 18:00. Savukārt atgriezties no Vidrižu pagasta „Melngaiļiem” Limbažos varēs plkst.17:30 un 21:00.

Afiša