engles

2. decembrī plkst. 11.00 Puikules muižā, Limbažu novadā, jau septīto reizi notiks Limbažu fonda un Puikules muižas organizētās un tik daudzu atsaucīgu siržu atbalstītās Lūgšanu brokastis, kuras tēma:  “Viss lielais mūs veido, ja tik paši starojam un spējam to uztvert”.

Ojārs Vācietis jau pagājušajā gadsimtā ir rakstījis: “Es nevaru apklusināt prātu un nevaru pievaldīt mēli, kad laikmets ar virsskaņas ātrumu laiž savu biogrāfiju dēlī”.
Jā, vēl joprojām puķes zied, strautiņi čalo, debesis ir zilas, reizēm siltas, reizēm aukstas, dzimst un aug bērni un vēl joprojām šīs civilizācijas cilvēki arī karo. Taču visos laikmetu griežu arī skarbajos brīžos ir dzimuši talantīgi un uzņēmīgi bērni, kuri spēj izjust savu aicinājumu, izvēlēties savu mērķi un ceļu, kā to sasniegt, un tādēļ mums vienmēr ir bijuši izcili talanti zinātnēs, mākslā, mūzikā.

Limbažu fonds un tā atbalstītāji allaž dzīvojuši ar pārliecību, ka ikviens cilvēks ir pilnīgs, skaists, ar visiem resursiem apveltīts, lai dzīvotu jēgpilnu, skaistu dzīvi, bet dažādu apstākļu dēļ bieži to nezina, nepēta, varbūt arī slēpj savus resursus, talantus, dārgumus, savu skaistumu. Taču mēs lieliski zinām, ka arī citi cilvēki, visa pasaule dziļi ilgojas ieraudzīt un pieredzēt mūs visā mūsu iespēju krāšņumā. Un mēs visi ilgojamies tā pieredzēt pasauli sev apkārt.

Lai to piedzīvotu, Limbažu fonds jau 7. gadu pēc kārtas palīdz kādam talantīgam bērnam atklāt savus resursus, dārgumus, piepildot viņa sapni. Šogad tā ir Elīza Kukaine, kura pavasarī absolvēja Limbažu mūzikas un mākslas skolu un veiksmīgi iestājusies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Elīzai, jau mācoties Limbažu Mūzikas un Mākslas skolā, aiz muguras daudz konkursu un uzstāšanos. Ir vairākkārt ieguvusi godalgotas vietas “Starptautiskajā Ziemeļvidzemes pūšaminstrumentu konkursā”. Piedalījusies XXIII Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā “Sigulda 2017”, kurā sīvā cīņā ieguva diplomu. Elīza ir 2018./2019. mācību gada Valsts konkursa pūšaminstrumentu spēles fināla 2.vietas ieguvēja. Veiksmīgi startēja Starptautiskajā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursā “WIND STARS 2020”, iegūstot augsto 2.vietu. Piedaloties Klaipēdas Starptautiskajā jauno izpildītāju instrumentālistu attālinātajā konkursā “AD LIBITUM”, ieguva 2.vietu un 1. Starptautiskajā Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursā ieguva godalgoto 1.vietu. Elīza ir saņēmusi Limbažu novada atzinību par uzcītīgu darbu, aktīvi muzicē arī ansambļa sastāvā, iegūstot godalgotas vietas XII un XIII Starptautiskajā bērnu un jauniešu kameransambļu konkursā “Muzicējam kopā ar draugiem”. Viņa labprāt uzstājusies novada publiskajos pasākumos gan individuāli, gan ansambļa sastāvā. Ir piedalījusies “Vidzemes Talanti Latvijai” koncertos. Jau vairākus gadus Elīza muzicē Limbažu Krimuldas apvienotajā jauniešu simfoniskajā orķestrī. Elīza augusi daudzbērnu ģimenē. Bez Elīzas ģimenē vēl ir 3 brāļi.

Šobrīd Elīza lieto flautu, kura iegādāta par pašu iekrātajiem līdzekļiem, taču tālākām studijām nepieciešams daudz labāks instruments, kura pašreizējā cena ir EUR 2939. Arī šogad 7. Lūgšanu brokastīs iedrošināsimies ziedot, lai piepildītu Elīzas sapni par mūziku.

“Cilvēks par sevi nav nekas, – viņš aug tikai attieksmē pret līdzcilvēku. Neviens nav ES. Katrs ir MĒS. TU un ES. Raidītājs un uztvērējs” (Z.Mauriņa). Ja cilvēks iekšēji mainās, mainās arī apkārtne, pasaule un tas ir tas, par ko runājām sākumā.

Gaidām Jūsu apstiprinājumu par dalību pasākumā līdz 1.decembrim pa tālruni 29466955 vai e-pastā: spidola.lielmane@gmail.com.

Rekvizīti ziedojumam talantīgo jauniešu atbalstam:

Nodibinājums Limbažu fonds
Reģ. Nr.40008148275
LV94UNLA0050019626721