baskets

4.februārī, Salacgrīvas vidusskolā notika 50. Absolventu mačs basketbolā. Šī ir viena no skolas senākajām, ilglaicīgākajām tradīcijām, kuras laikā, spraigā, interesantā un emocionālā basketbola spēlē starp vidusskolas beidzējiem un skolēniem tiek noskaidrots uzvarētājs.

Bet pirms atbildīgās basketbola spēles, notika Absolventu dienas turnīrs, kurā absolventi pēc vecuma bija sadalīti piecās komandās: zīdaiņi, mazdēli, dēli, tēvi un vectēvi.

Bet pirms sveikt dienas turnīra uzvarētājus, sumināt pirmā absolventu mača dalībniekus un ļauties absolventu mača spēlei, Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs sveica erudīcijas spēles “Gudrs vēl gudrāks” 9.klašu fināla uzvarētāju Salacgrīvas vidusskolas skolēnu Adrianu Ginteru un šīs dienas absolventu mača dalībniekiem vēlēja izbaudīt spēli un labi pavadīt laiku. Vidusskolas direktore Sanita Strauberga sacīja paldies tradīcijas aizsācējiem, kopējiem un tās turpinātājiem, vēlot, lai šovakar uzvar draudzība!

Absolventu mača jubilejas vakara pasākumu atklāja skolotāja Inta Cirša, laukumā aicinot iznākt pirmās spēles spēlētājus gan no skolēnu, gan absolventu komandām. Skolēnu komandā 1973.gadā spēlēja: Ludis Krastiņš, Uldis Bika, Guntis Dārziņš, Jānis Čapiņš, Guntis Bergs, Agris Krūmiņš, Andrejs Eglītis, Aigars Ragainis absolventus pārstāvēja: Jānis Drulle, Valdis Garoza, Andis Drulle, Jānis Valaņins, Pēteris Dārziņš, un Modris Liepiņš, pirmais Absolventu mača tiesnesis bija Juris Erdmanis.

Pirms spēles sākuma svilpes, sporta skolotāja Mārīte Jankovska izsauca laukumā visus 50.Absolventu mača spēlētājus. Skolēnu komandā spēlēja: Kristians Bērziņš, Mikus Niks Grigorjevs, Ernests Jānis Kupčs, Markuss Zvejnieks, Ralfs Bergmanis, Rinalds Runcis, Edvards Bobrovs, Olivers Bobrovs, Kristers Jēkabsons, Krists Ādamsons un Mārtiņš Hincenbergs.

Absolventu šogad bija jo īpaši kupls skaits 36: Valters Bitmanis, Rihards Bendrāts, Gvido Paeglis, Hugo Hofmanis, Kristers Kotāns, Emīls Eglītis, Daniels Grigorjevs, Artūrs Zmičerevskis, Emīls Ļebedevs, Mareks Rakuzovs, Kristaps Kalniņš, Dāvis Melnalksnis, Gusts Zvīnis, Edgars Šilbergs, Jānis Ozols, Kaspars Neimanis, Jānis Irmejs, Sandis Gromovs, Ģirts Viļļa, Mārcis Saklaurs, Jānis Bergs, Jānis Kalvišķis, Kārlis Valenieks, Mareks Runcis, Aigars Tomsons, Ainārs Šmits, Raitis Veinbergs, Guntis Bukāns, Normunds Vilkaušs, Andris Irmejs, Aigars Nerips. Jānis Drulle, Valdis Garoza, Aigars Penezis, Ivo Krumholcs un Aigars Ragainis, kurš ir spēlējis visās 50 absolventu maču spēlēs. Vakara spēli tiesāja tiesneši no Cēsīm – Kristaps Ronis un Andris Akmentiņš.

Uzvarētāju kausus saņēma šīs dienas turnīra uzvarētāji - komanda Mazdēli - Daniels Grigorjevs, Emīls Eglītis, Emīls Ļebedevs, Artūrs Zmičerevskis un Mareks Rakuzovs un trīs šīs dienas rezultatīvākie spēlētāji, ar vienādu punktu skaitu 44 - Edgars Šilbergs, Emīls Eglītis un Daniels Grigorjevs.

Spēle bija ļoti aizraujoša un interesanta līdz spēles pēdējai ceturtdaļai. Šogad skolēni piekāpās ar rezultātu 64:82.

Pēc pirmās ceturtdaļas notika 3-punktu metienu pusfināls un fināls. Sīvā cīņā starp 8.b klases skolnieku Kristianu Bērziņu un absolventu Kristapu Kalniņu, uzvarēja pieredze– Kristaps Kalniņš. Paldies ukraiņu skolēniem, jaunajiem basketbolistiem par palīdzēšanu šajā aktivitātē.

Spēles puslaikā lielisku priekšnesumu sniedza Salacgrīvas vidusskolas skolēni. Paldies Aelitai Imakai, Marisam Zvejniekam, Aleksim Īvānam, Aleksim Misiņam, Elizabetei Līcītei, Adrianam Ginteram, Paulai Kotānei, Heinriham Endem, Matīsam Rozmiaņecam, Kristiānam Tazānam, Elizavetai Pugach, Taysiyai Danyleyko, Mariyai Luyizai Dzihorai, skolotājai Mārītei Jankovskai par skolēnu priekšnesuma horeogrāfijas izveidi un trenerei Olenai Fatnievai par skolēnu trenēšanu skaistajam priekšnesumam. Pēc trešās ceturtdaļas notika sacensības Skill Challenge pusfināls un fināls. Finālā atkal iekļuva 8.b klases skolnieks Kristians Bērziņš un absolvents Kristaps Kalniņš. Šoreiz uzvara Kristianam Bērziņam.

Liels paldies turnīra atbalstītājiem: Limbažu novada domei, Sporta un atpūtas kompleksam “Zvejnieku parks”, SIA “Silva Prim”, BK “Salacgrīvai”, A/S “Brīvajam vilnim”, IK “Ledus Oga”, Mārim Zariņam, Raitim Veinbergam.

Liels paldies Salacgrīvas vidusskolas kolektīvam par šīs varenās tradīcijas saglabāšanu un uzturēšanu. Īpašs paldies sporta skolotājiem – Sandrai Bērziņai, Mārītei Jankovskai un Danielam Grigorjevam. Paldies Jurim Vizumam par ikgadējo sacensību rezultātu atspoguļošanu tabulā, paldies Samantai Kalniņai, Edgaram Salmanim un Pēterim Ķūrenam.

Skolēniem paldies par izturību un cīņas sparu, savukārt absolventiem paldies par 50 gadu tradīcijas stiprināšanu un turpināšanu!

Tiekamies nākamajā gadā, 3.februārī!