Aktualitātes Izglītība

Aicina pieteikties eTwinning konferencei “Inovācijas un radošums izglītībā”

Šī gada 7. oktobrī Rīgā norisināsies Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning nacionālā konference “Inovācijas un radošums izglītībā”, kuras laikā sešas skolu un pirmsskolu komandas prezentēs labākos pagājušā mācību gada eTwinning sadarbības projektus. Konferencē uzstāsies digitālo prasmju speciāliste Vita Vītola-Lapiņa ar lekciju “Mākslīgais intelekts: ieguvums vai izaicinājums pedagogiem” un sertificēta mākslas terapeite Līga Cepurīte vadīs nodarbību, kuras laikā visiem klātesošajiem būs iespēja ne tikai uzzināt, kāpēc radošums ir svarīgs, bet arī pašiem to praktiski piedzīvot. Noslēgumā apbalvos konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2023” uzvarētājus.

Dalībai konferencē līdz 2. oktobrim aicināti pieteikties skolotāji, skolu vadības un izglītības pārvalžu pārstāvji, kuriem interesē projektu organizēšana, tehnoloģiju izmantošana mācību darbā un 21.gadsimta izglītība.

Konferences norises kārtība

Domājot par nākotni un straujajām pārmaiņām visās dzīves jomās, arvien svarīgākas kļūst dažādas prasmes un kompetences, ko bērniem un jauniešiem spēj dot pedagogi. Izglītības iestādes palīdz sagatavot skolēnus pasaulei, kāda tā būs nākotnē, tāpēc arī pašu pedagogu izpratne par notiekošajām pārmaiņām ir nozīmīga.

Nacionālās konferences laikā pievērsīsimies divām no Eiropas Komisijas izvirzītajām inovācijas šķautnēm – tehnoloģijām un radošumam. Šobrīd viena no aktuālākajām tēmām, kas rada satraukumu pedagogiem, ir mākslīgais intelekts un veidi, kā skolēni to izmanto. Informatīvas lekcijas laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par dažādiem ģeneratīvā mākslīga intelekta rīkiem, iespējām, pielietojumu un ierobežojumiem, kā arī dalībnieki iepazīsies ar ētiskajiem aspektiem mākslīga intelekta rīku izmantošanā. Pēc tam dalībniekiem būs iespēja pilnībā atslēgties no tehnoloģijām, lai padziļinātu savas zināšanas par radošumu caur praktisku pieredzi. Radošums ir prasme, ko var attīstīt ikviens. Radoša darbošanās māca lietot to, kas ir un pārvērst par kaut ko jaunu. Tas ir process, kas māca radīt no kļūdām un pielietot iepriekš zināmo jaunā veidā. Lai labāk saprastu radošuma nozīmi psihiskās un emocionālās labbūtības, kā arī sociālās un pedagoģisko inovāciju veicināšanā, Līga Cepurīte (Mg.sc.sal. sertificēta mākslas terapeite, "Pusaudžu resursu centra" mentore) vedīs dalībniekus radošuma pasaulē.

Pasākuma noslēgumā pasniegts balvas konkursa “Nacionālā eTwinning balva 2023” uzvarētājiem.

Konference norisināsies klātienē ar tiešraidi eTwinning Latvija Facebook lapā. Dalībai klātienē var pieteikties līdz šī gada 2.oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Dalībnieku skaits ir ierobežots (100 dalībnieki). Klātienes dalībnieki saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (6h apmērā). Dalībai tiešsaistē reģistrācija nav nepieciešama.

Konferences programma (PDF)

Plašāk informācija par konferences norisi, dalībniekiem un pārstāvētajām skolu komandām meklējama eTwinning Latvija tīmekļvietnē: https://etwinning.lv/etwinning-konference-2023/. Pasākumu organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Par eTwinning

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Šobrīd eTwinning reģistrējušies aptuveni 1 000 000 skolotāju, no kuriem vairāk nekā 4000 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Informāciju sagatavoja:

Linda Muižniece-Slesare

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra

Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas projektu koordinatore

Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija

linda.muizniece@jaunatne.gov.lv

Tālr.: +371 67356252