Alojas apvienības pārvalde
latvanis

Čemurziežu dzimtas augs latvānis pieder pie "invazīva sugām". šī ir agresīva un kaitīga suga, kas spēj īsā laika posmā strauji pārņemt teritoriju. Invazīvo augu suga Latvijā Augu Aizsardzības likumā tiek definēta kā Latvijas dabai neraksturīga, kas spēj apdraudēt vietējās sugas, kā arī rada kaitējumus un zaudējumus videi un pat cilvēka veselībai. Apzinoties šī auga kaitīgumu un plašo izplatību, Alojas apvienības pārvalde lūdz vietējo iedzīvotāju palīdzību un iesaisti latvāņu invadēto platību apzināšanai. Tādējādi ar šo problēmu cīnīties kopīgiem spēkiem, ierobežojot tālāku izplatību.

Ja kādam no Jums ir zināma latvāņu augšanas vieta, lūgums, informēt Alojas apvienības pārvaldes klientu apkalpošanas centrus:

Alojas pilsētas un pagasta nekustamo īpašumu un saimnieciskās darbības vadītāju Z. Adernieci, tālr. nr.: +371 25749109, e-pasts: zanda.aderniece@limbazunovads.lv;

Staiceles pilsētas un pagasta pakalpojumu sniegšanas centra vadītāju, R. Būdu, tālr. nr.: +371 28652353, e-pasts: rihards.buda@limbazunovads.lv;

Brīvzemnieku pagasta pakalpojumu sniegšanas centra vadītāju D. Tauriņa, tālr. nr.: +371 28684163, e-pasts: brivzemnieki@limbazunovads.lv;

Braslavas pagasta pakalpojumu sniegšanas centra vadītāju I. Pēkšēnu, tālr. nr.: +371 64031006, e-pasts: braslava@limbazunovads.lv

Pateicamies visiem, kuri veic latvāņu ierobežošanas pasākumus, jo tikai kopīgi iespējams ierobežot to tālāku izplatību!

Alojas apvienības pārvalde