Aicinām ēku īpašniekus un apsaimniekotājus parūpēties par savlaicīgu sniega un lāsteku notīrīšanu no ēku jumtiem

Limbažu novada pašvaldība aicina ēku īpašniekus un apsaimniekotājus parūpēties par savlaicīgu sniega un lāsteku notīrīšanu no ēku jumtiem, tādējādi neapdraudot gājēju drošību. Savukārt iedzīvotājus, vietās, kur gar ēkām nostiepta lenta vai izveidots cita veida ierobežojums, lūdzam nekāpt tam pāri, bet apiet apkārt. Piesardzība jāievēro ne tikai gājējiem, bet arī transporta līdzekļu vadītājiem, savus transporta līdzekļus novietojot pie ēkām, jo no jumtiem krītošais sniegs var nodarīt virsbūves bojājumus.

Atgādinām, ka saskaņā ar Limbažu novada domes saistošajiem noteikumiem "Limbažu novada sabiedriskās kārtības noteikumi" ēku īpašniekiem ir noteikta atbildība par ēku uzturēšanu. Par ēku vai būvju jumtu, balkonu, notekcauruļu periodisku neattīrīšanu no gružiem, kā arī ziemā un atkušņa laikā sniega un ledus periodisku nenotīrīšanu, lai nepieļautu sniega, ledus vai lāsteku krišanu, apdraudot gājēju un transporta līdzekļu drošību, kā arī par bīstamo vietu nenorobežošanu – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste