Projekti, fondu aktualitātes
Aicinām jauniešus iesaistīties projektā "PROTI un DARI!"

Aicinām jauniešus (no 15 līdz 29 gadiem ieskaitot), kuri pašreiz nemācās, nestrādā un nav reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieki, iesaistīties projekta “PROTI un DARI” aktivitātēs.
Kopš 2016.gada rudens Limbažu novada pašvaldība kā partneris Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai (JSPA) īsteno projektu “PROTI un DARI!” .

Līdz šim laikam projektā iesaistījušies septiņi jaunieši, kuri apstiprinājuši vēlmi paplašināt savas zināšanas, iegūt jaunas prasmes, lai izvēlētos sev piemērotāko profesiju un uzsāktu mācības, vai arī atrastu savu vietu darba tirgū. Jaunieši projektā piedalījušies, sākot no viena mēneša līdz pat četriem, gandrīz visi pēc tam uzsākuši mācības vai atraduši darbu.

Projektā strādā programmas vadītājas Maruta Laganovska (t.26392009) un Ilze Žūriņa – Davidčuka (t.26450462), kā arī trīs mentori. Programmas vadītājas labprāt uzklausīs katru jaunieti, kurš atbilst projekta mērķa grupai – ir vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot) un pašreiz nemācās, nestrādā un nav reģistrējies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieks.

Lai iesaistītos projekta aktivitātēs, jaunietim būs jāuzraksta iesniegums un jāveic pārrunas ar programmas vadītāju, kurš tam izvēlēsies vispiemērotāko individuālo programmu sevis izaugsmei. Pēc tam turpināsies kopējas aktivitātes gan ar programmas vadītāju, gan jaunietim piesaistīto mentoru, kā arī ar dažādu nodarbību vadītājiem.

Katram jaunietim būs piesaistīts savs mentors, kurš būs tā atbalsta un uzticības persona visu projekta laiku. Būs arī pieejamas individuālas psihologa konsultācijas.

Jaunieši projektā var iesaistīties no viena līdz pat deviņiem mēnešiem, saskaņā ar individuālajā programmā paredzētajām nodarbībām vai pasākumiem.

Projekta laikā būs iespējams apmeklēt jauniešus interesējošās mācību iestādes, lai izvēlētos piemērotāko profesiju, kā arī vairākus uzņēmumus darba meklējumos. Lai paplašinātu jauniešu redzesloku, tiek organizētas dažādas praktiskās nodarbības, kā arī kopā ar mentoru iespējams apmeklēt kultūras pasākumus. Katrs jaunietis varēs izmantot karjeras konsultanta pakalpojumus, kas palīdzēs izprast jaunieša spējas un piemērotību dažādām profesijām.

Projekta mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti izglītībā, tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vai Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajos Jauniešu garantijas projektu pasākumos vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) ir finansējuma saņēmējs un projektu īsteno sadarbībā ar Latvijas pilsētu vai novadu pašvaldībām vai pašvaldību apvienībām. Limbažu novada pašvaldība ir projekta partneris, projekta Nr.8.3.3.0/15/I/001, sadarbības līguma Nr.6-13/40.

Kopējais projekta finansējums ir EUR 62 568,00, tajā skaitā 85% jeb EUR 53182,80 finansē Eiropas sociālais fonds un 15% jeb EUR 9385,20 ir valsts budžeta finansējums.

ieguldījums

Dace Romberga
Limbažu novada pašvaldības Attīstības un projektu koordinatore