Limbažu novads Pašvaldība
baneris

Arī šogad Valsts svētku pasākumu laikā teiksim paldies pašvaldības cilvēkiem par viņu ieguldījumu Limbažu novada attīstībā un atpazīstamībā. Aicinām līdz 24. oktobra rītam pieteikt līdzcilvēkus Limbažu novada pašvaldības apbalvojumiem “GODA NOVADNIEKS”, “GADA CILVĒKS” un “ATZINĪBAS RAKSTS”.

Balva „GODA NOVADNIEKS” ir Limbažu novada augstākais apbalvojums, kuru piešķir par mūža ieguldījumu vai sevišķiem nopelniem Limbažu novada labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā vai citā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība.

Ar balvu „GODA NOVADNIEKS” var apbalvot tikai fiziskas personas, to var piešķirt ne tikai Limbažu novada iedzīvotājiem, bet arī Latvijas un ārvalstu personām.

Apbalvošanas komisijai motivētu ierosinājumu par balvas „GODA NOVADNIEKS” piešķiršanu ir tiesīgi iesniegt: Domes deputāti; iedzīvotāju grupas (ne mazāk kā 50 pilngadīgas personas). Balvu “GODA NOVADNIEKS” pasniedz Latvijas Republikas Valsts proklamēšanas gadadienas svinību ietvaros Limbažos.

Otrs augstākais apbalvojums ir balva „GADA CILVĒKS”. Apbalvojums „GADA CILVĒKS”  tiek piešķirts par nopelniem vai īpašu ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, sociālajā aprūpē, sabiedriskajā darbā, sabiedrības drošības nodrošināšanā, vai citā nozarē viena gada periodā. Pašvaldības balvu GADA CILVĒKS piešķir katrā apvienības pārvaldē un pagastā nominācijai izvirzītajiem pretendentiem. Limbažu novada pašvaldības balvu “GADA CILVĒKS” saņem:

• „GADA CILVĒKS Limbažu pilsētā”,
  • „GADA CILVĒKS Katvaru pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Limbažu pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Pāles pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Umurgas pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Vidrižu pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Viļķenes pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Skultes pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Ainažu pilsētā un pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Liepupes pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Alojas pilsētā un pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Staiceles pilsētā un pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Brīvzemnieku pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Braslavas pagastā”;
  • „GADA CILVĒKS Salacgrīvas pilsētā un pagastā” un to pasniedz Latvijas Republikas Valsts proklamēšanas gadadienas svinību ietvaros katrā pilsētā vai pagastā.

Ar balvu „GADA CILVĒKS” var apbalvot tikai fiziskas personas.

Apbalvošanas komisijai motivētu ierosinājumu par balvas „GADA CILVĒKS” piešķiršanu ir tiesīgi iesniegt: Domes deputāti; iedzīvotāju grupas (ne mazāk kā 30 pilngadīgas personas).

ATZINĪBAS RAKSTS ir nākamās pakāpes apbalvojuma veids pēc balvas „GODA NOVADNIEKS” un „GADA CILVĒKS”. Limbažu novada ATZINĪBAS RAKSTI tiek piešķirti par fiziskas vai juridiskas personas darbības atzinīgu novērtējumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, zinātnē, sociālajā aprūpē, sabiedriskajā darbā, sabiedrības drošības nodrošināšanā, uzņēmējdarbībā, kā arī  par varonīgu rīcību, par atsevišķu pašvaldības uzdevumu kvalitatīvu veikšanu, lietišķu sadarbību, radošu un organizatorisku ieguldījumu nozīmīgu pasākumu organizēšanā.

Atzinības rakstu piešķir pēc Apbalvošanas komisijas lēmuma.

Apbalvošanas komisijai motivētu ierosinājumu par Atzinības raksta piešķiršanu ir tiesīgi iesniegt: Domes deputāti; Pašvaldības izpilddirektors; Pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vadītāji; sabiedriskās organizācijas un kapitālsabiedrības, kuru juridiskā adrese ir Limbažu novadā, vai to teritoriālās struktūrvienības, kuras darbojas Limbažu novadā; iedzīvotāju grupas (ne mazāk kā 10 pilngadīgas personas). Atzinības rakstu pasniedz Limbažu novada vai Alojas, Limbažu un Salacgrīvas apvienību pārvalžu nozīmes svinīgos pasākumos.

Kā pieteikt pretendentus apbalvojumiem?

Apbalvojuma ierosinājumam jābūt noformētam rakstveidā un ierosinātāju parakstītam. Ierosinājumā jānorāda šāda informācija:

• par apbalvojamo fizisko personu: vārds, uzvārds, amats vai nodarbošanās, dzīvesvietas adrese un/vai kontakttālrunis;
  • par apbalvojamo juridisko personu: nosaukums, darbības vietas adrese, darbības virziens;
  • par apbalvojamo kolektīvu: kolektīva nosaukums, kolektīva vadītāja vārds, uzvārds;
  • motivēts pamatojums un īss nopelnu apraksts, par kuriem ierosina apbalvot pretendentu.

Kur iesniegt pieteikumu?

Parakstītu iesniegumu apbalvojuma piešķiršanai var iesniegt:

• nosūtot pa pastu Limbažu novada pašvaldībai Rīgas ielā 16, Limbažos, Limbažu novadā, LV-4001;
  • personīgi iesniedzot Limbažu novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Rīgas ielā 16, Limbažos, vai vietējās pagastu pārvaldēs;
  • nosūtot elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, uz e-pasta adresi: pasts@limbazunovads.lv vai dome@limbazunovads.lv

Apbalvošanas komisijas lēmumu par balvas „GODA NOVADNIEKS”, un „GADA CILVĒKS” piešķiršanu apstiprina Dome.

Apbalvojamās personas, saskaņā ar Fizisko personu datu apstrādes likumu, dod piekrišanu savu personas datu apstrādei (vārds, uzvārds), ka viņa personas dati var tikt izmantoti publicitātei pašvaldības informatīvajā izdevumā „Limbažu Novada Ziņas”, mājaslapā www.limbazunovads.lv un pašvaldības veidotajos profilos sociālajos tīklos un citos masu informācijas līdzekļos.

Papildus jautājumu gadījumā sazināties: komunikacija@limbazunovads.lv vai zvanot 26545574

afiša