Jaunieši
rampa1

19. augustā, Limbažos, norisinājās jau septītā Limbažu novada jauniešu diena Rampa, kuras laikā ikvienam apmeklētājam bija iespēja izzināt, ko viņa nozīmē brīvība, piedaloties dažādās aktivitātēs, gan radoši izpaužoties, gan klausoties citu pieredzē, domāt par brīvību mākslā, mūzikā un dzīves veidā. Kā arī atrast savu brīvības definīciju, iesaistoties sarunās un diskusijās.

Šogad ar daudzveidīgu piedāvājumu jauniešiem tiek atzīmēts Eiropas jaunatnes gads un arī Rampa šoreiz norisinājās plašākā teritorijā,  Lielezera krastā, laukumā ap koka skatuvi un uz tās. No 16:00- 20:00 apmeklētājiem bija iespēja izbaudīt daudzveidīgas aktivitātes telšu zonā. Kā ik katru gadu bija iespēja satikt Sarkano krustu un Limbažu novada jauniešu domes jauniešus, tāpat darbojās Rampas Andele, jeb apģērba maiņas punkts, kurā bija iespēja gan atbrīvoties no sev neaktuāla apģērba, gan atrast pērles, ar kurām papildināt savu garderobi, iemainot tās, vai iegādājoties par ziedojumu Ukrainas atbalstam. Iespēju ziedot nodrošināja biedrība Limbažu fonds. Tāpat drosmīgākajiem bija iespēja izveidot savu festivāla apģērbu komplektu, publicēt to un saņemt balvas no sponsoriem. Festivāla tēlu bija iespējams papildināt arī ar mirdzošu grimu un hennas zīmējumiem. Mākslinieces Emīlijas Lielās darbnīcā bija iespējams attīstīt savu radošumu, Ziemeļvidzemes Biosfēras rezervāta teltī- veicināt izpratni par procesiem dabā un pie jauniešiem no Fisom uzzināt par iespējām apceļot Eiropu. Pasākuma ietvaros notika arī galda spēļu testēšana, viena no tām tika izveidota darbojoties kopā ar Creative minds for culture un otra tapa jaunieša Eduarda Krūmiņa iniciatīvu projekta ietvaros. Youthcast podkāstu studija, kura bāzēta Salacgrīvā, Rampā darbojās izbraukuma režīmā un dienas gaitā tika ierakstītas intervijas ar pasākuma apmeklētājiem un viesiem. Bērzu pavēnī bija iespēja atpūsties šūpuļtīklos, trenēt savu līdzsvaru uz slacline,  pūst ziepju burbuļus un baudīt tirgotāju sarūpētos ēdienus, sorbertu un saldējuma kokteiļus.

Skatuves programma tika atklāta ar Salacgrīvas jaunieša Adriana Gintera veidoto erudīcijas spēli, kurā, kopā ar jauniešiem savas zināšanas dažādās kārtās, pārbaudīja arī  pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale, kurai sekoja diskusija kopā ar jauniešiem atpazīstamo satura veidotāju Edgaru Fresh un četriem diskusijas dalībniekiem, deju kolektīva Varavīksne vadītāju Raivi Eglīti, laikraksta Auseklis žurnālisti Lindu Tauriņu un jauniešiem Fēliksu Maurīti un Kristu Muciņu. Sarunas laikā tika meklēta brīvības definīcija, diskutēts par brīvības nozīmi, par brīvības un atbildības saistību, noskaidrotas jauniešu domas par obligāto militāro dienestu un karu Ukrainā, par civillikumu un viendzimuma laulībām un par vārda brīvību. Kā ik gadus drosmīgākie uzstājās ar priekšnesumiem uz Rampas skatuves brīvā mikrofona laikā, kam sekoja daudzveidīgi muzikāli priekšnesumi. Kā pirmie uzstājās grupa Loligaggers, pēcāk sekoja ballīte ar mūziķi Vulturu un hiphopa māksliniekiem MC Apšaudi, Plāksteri, I mean love, Odu un Gochu.

Izsakām pateicību par finansiālu un tehnisku atbalstu Limbažu novada pašvaldībai un sponsoriem Limbažu Tīne, Hanzas Kebabs, Zvaigzne ABC, Gļučī, Viesis un Kļava, kā arī  brīvprātīgajiem jauniešiem- Rampas organizatoriem, kuri iesaistījās pasākuma norisē, īpaši Markusam Melnbārdim, kurš vairāku mēnešu garumā strādāja pie pasākuma plānošanas! Tiksimies nākamgad!

Visas bildes no pasākuma fotogrāfiem meklē šeit:

Eduards Krūmiņš: https://failiem.lv/u/77qqdvjws

Pēteris Alksnis: https://failiem.lv/u/ps2x96y37#google_vignette