Projekti, fondu aktualitātes
Aizvadīta vienas dienas vasaras nometne "DIENA KATRAI SEV"

5. augusts sabiedriskajā centrā "Lādes Vītoli’’ bija ļoti gaidīts, jo šajā dienā īstenojām biedrības "Pūralādes" projektu "DIENA KATRAI SEV".
Biedrībā ‘’Pūralādes’’ darbojas aktīvas Lādes iedzīvotājas, kuras vēlas popularizēt savu apdzīvoto vietu. Jau otro gadu rakstot projektu šim konkursam, bija vēlme sagādāt daudzpusīgu, radošu dienu sievietēm no tuvākas un tālākas apkārtnes, saliedējot kolektīvu un gūstot pozitīvas emocijas. Ļoti priecājāmies, kad projekts tika apstiprināts un ka izvēlētā programma ieinteresēja arī potenciālo auditoriju, jo sievietes ļoti aktīvi pieteicās dalībai šajā dienā.
,,Dienā katrai Sev’’ 73 sievietēm un arī 2 kungiem bija iespēja noklausīties bioenerģētikas un izaugsmes trenera Andžeja Reitera lekciju, homeopātes Daces Gailes padomus, kā arī iemēģināt roku radošajās darbnīcās, kuras bija dažādām gaumēm un interesēm. Ilze Zaķe no Pāles parādīja, kā darbojas Scrapbooking tehnikas mašīna un katrai darbnīcas dalībniecei ierādīja prasmes kartīšu gatavošanā šajā tehnikā. Puikuliete Vivita Vītiņa dalībniecēm mācīja izgatavot mazus suvenīrveida sapņu ķērājus. Šajos darbiņos katra varēja izpausties savā raksturā un darināt tos tik košus vai pasteļtoņos, cik sirds vēlējās. Sandra Avotiņa izstāstīja, kā veidot dekupētu attēlu uz auduma, dalībnieces devās mājās ar pašu izrotātu dāvanu maisiņu. Rīdziniece Anda Kolosova piedāvāja divas darbnīcas - gleznu veidošanu uz ūdens Ebru tehnikā, kas daudziem bija jaunums, un krāsaino smilšu bēršanu pudelītēs, kas bija nomierinošs un meditatīvs darbiņš.
Pēc radošajām nodarbēm dāmas nedaudz atvilka elpu un bija gatavas sievišķīgai atpūtai pie vīna glāzes un svecēm. No Valmieras bija ieradusies māksliniece, dziedātāja, dzejniece, psiholoģe Aina Boža, kura ļāva auditorijai 2 stundas pavadīt patīkamā nepiespiestā gaisotnē, klausoties dziesmās un dzīves pārdomu stāstos. Šai izklaidei bija pievienota liela deva humora, skanēja smiekli un, mākslinieces aicinātas, dalībnieces vienojās kopīgās dziesmās, un guva daudz pozitīvu emociju.
Šīs vienas dienas vasaras nometnes ‘’Diena katrai Sev’’ izskaņā, pasākuma rīkotāji uzklausīja daudzus sirsnīgus paldies par brīnišķīgo un piesātināto dienu. Tāpēc paldies Limbažu novada pašvaldībai par piešķirto līdzfinansējumu. Paldies, biedrības ‘’Pūralādes’’ dalībniekiem Valentīnai Kukulei, Ingrīdai Andersonei, Jānim Bērziņam, Lailai Ārgalei, Ārijai Rebainei, Pārslai Tīlikai, Valijai Sondorei, Lilijai Brasliņai, Inesei Amanei-Tešai, Gunai Kaufmanei, Baibai Muratovai par nesavtīgo darbu un atbalstu šīs dienas organizēšanā un norisē. Arī uzaicinātie lektori un pasniedzēji devās mājās gandarīti, jo visas dalībnieces bija pozitīvas, atsaucīgas un ieinteresētas tajā, kas notika šajā dienā. Paldies Jums par piedalīšanos.
Vienas dienas vasaras nometne ‘’Diena katrai Sev’’ īstenota ar Limbažu novada pašvaldības NVO un iedzīvotāju grupu projekta konkursā piešķirto līdzfinansējumu.

Sandra Avotiņa
Sabiedriskā centra ‘’Lādes Vītoli’’ vadītāja