Kultūra
Aprit 100 gadi kopš Baumaņu Kārļa kompozīcija “Dievs, svētī Latviju!” tika apstiprināta par Latvijas Republikas himnu

Šogad aprit simts gadi, kopš Latvijas Satversmes sapulces sēdē 1920. gada 7. jūnijā dziesma – lūgšana "Dievs, svētī Latviju!" – tika apstiprināta valsts himnas statusā.

• Godinot valsts himnas simto gadadienu un Baumaņu Kārļa 185. jubileju, Limbažu muzejs aicina apmeklēt ekspozīciju par Latvijas Republikas himnas autora Baumaņu Kārļa dzīvi un devumu.
  • 6. jūnijā plkst. 18.35 LTV1 un Replay.lv pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma "Valsts himnai – 100". Filma stāstīs par to, ā radās tautas lūgšana un kāds bija tās mūzikas un vārdu autors Baumaņu Kārlis, kā mūsu dienās skan flīģelis, pie kura tika komponēta šī dziesma.
  • Latvijas Radio 2 aicina himnas 100. dzimšanas dienu godināt ar kopīgu tās dziedāšanu! 7. jūnijā plkst. 8.55 Latvijas Radio ēterā skanēs Latvijas himna, kuras laikā ikviens aicināts to dziedāt, lai arī kur atrastos.
  • 7.jūnijā plkst.10.00 Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers noliks ziedus pie Baumaņu Kārlim veltītā pieminekļa Limbažu pilsētas centrā un viņa atdusas vietā – Limbažu Jūras ielas kapos.
  • 7.jūnijā plkst.11.00 videotiešsaistē www.facebook.com/Visitlimbazi, sadarbībā ar Limbažu muzeju, ikvienam interesentam būs iespēja vērot “Vēlās brokastis ar Baumaņu Kārli”.
  • 7.jūnijā no plkst.11:30 - 15:00 "Baumaņu Kārļa mūzika cauri laikiem" - dažādu izpildītāju un aranžiju atskaņošana Burtnieku Kvartālā, Limbažos. Paralēli būs virtuāla ekskursija "Baumaņu Kārļa pieturvietas" - organizē Limbažu novada pašvaldības aģentūra "LAUTA".
  • 7.jūnijā Limbažu novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.limbazi.lv un www.facebook.com/LimbažuNovadaZiņas tiks publicēts videostāsts par Baumaņu Kārli.
  • 19.septembrī Viļķenē norisināsies Baumaņu Kārļa 185. dzimšanas dienai veltīts pasākums "Himnas Goda diena", kurā jau tradicionāli notiks koru sadziedāšanās, koncerts baznīcā, vietējo uzņēmēju tirdziņi un izstādes, radošās darbnīcas, filmu demonstrācijas.
Pasākuma programmā iespējamas izmaiņas! Aicinām sekot līdzi informācijai www.limbazi.lv.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste