Ar 2021.gada 1.janvāri iespējamas izmaiņas maksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Limbažu novadā

Limbažu novada pašvaldība š.g. 25. novembrī saņēma SIA “ZAAO” vēstuli, kurā pašvaldība tiek informēta par atkritumu apsaimniekošanas maksas izmaiņām.

Kā norāda ZAAO, Saeima 2020. gada 28. oktobrī pirmajā lasījumā ir pieņēmusi likumprojektu “Par valsts budžetu 2021. gadam”. Likumprojekta "Par valsts budžetu 2021. gadam" paketē cita starpā iekļauts arī likumprojekts “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”. Saskaņā ar likumu ”Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā”, kas pieņemts Saeimā otrajā (galīgajā) lasījumā šā gada 23.novembrī, bet vēl nav stājies spēkā, plānots veikt izmaiņas nodokļa likmēs par atkritumu apglabāšanu, nosakot, ka laikā no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021. gada 31. decembrim likme par sadzīves atkritumu un ražošanas atkritumu, kas nav uzskatāmi par bīstamiem atkritumiem, apglabāšanu poligonā būs 65,00 EUR par tonnu. Lai gan iepriekš norādītais likums vēl nav stājies spēkā, pastāv ļoti augsta ticamība, ka tas tiks izsludināts nemainīgā redakcijā. Mainoties dabas resursu nodokļa likmei, tā, ievērojot Atkritumu apsaimniekošanas likuma 41. panta pirmās daļas 9. punktu, ietekmēs arī tarifu par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos. Minētais kopsakarā ar Atkritumu apsaimniekošanas likuma 39. panta 12 daļu (Ja līguma darbības laikā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir apstiprināts cits tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā, atkritumu apsaimniekotājs iekļauj apstiprināto tarifu atkritumu apsaimniekošanas maksā ar tarifa spēkā stāšanās dienu) attiecīgi ietekmēs arī atkritumu apsaimniekošanas kopējo maksu.

ZAAO aicina ņemt vērā, ka gadījumā, ja spēkā stāsies likumprojekts “Par valsts budžetu 2021. gadam” un likums “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” šobrīd pieņemtajā redakcijā, maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Limbažu novadā no 2021. gada 1. janvāra būs 20.16 EUR/m3 +PVN.

Ar pilnu vēstules tekstu var iepazīties ŠEIT.

Foto no ZAAO arhīva.