Projekti, fondu aktualitātes
Ar Limbažu novada pašvaldības līdzfinsējumu Pāles pagastā realizēti trīs projekti

2020. gadā Pāles pagastā realizēti trīs Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Limbažu novada pašvaldības līdzfinansēti, kā arī biedrības "Jūrkante" atbalstīti projekti.
Projektā “Higiēnas punkta “Mazgāju, atdodu, mainu” telpu atjaunošana un paplašināšana” veikts remonts bijušajās pasta nodaļas telpās Ambulances ielā 1, Pāles pagastā, Limbažu novadā. Higiēnas punktā iedzīvotājiem pieejams veļas mazgāšanas pakalpojums, kā arī iespēja nodot sev nevajadzīgas, bet kvalitatīvas, nesabojātas lietas – apavus, apģērbu un citas sadzīvē noderīgas preces vai izvēlēties sev nepieciešamās lietas. Līdz ar projekta īstenošanu, izveidots vēl viens pakalpojums – dušas izmantošana. Higiēnas punkts darbojas jau septiņus gadus un iedzīvotāju vidū tas ir iecienīts, nepieciešams un bieži apmeklēts.

Higiēnas punkta telpas remontdarbus veica SIA “Metāla Alianse”. Kopējas projekta izmaksas ir 22 471,22 EUR, tajā skaitā pašvaldības līdzfinansējums 4471,22 EUR.

Savukārt, Pāles pamatskolas teritorijā projekta “Zaļās mācību klases izveide” ietvaros tapušas divas nojumes: viena - mācību procesa norisei brīvā dabā, otra - mantu, dažādu dabas materiālu un mācību procesam nepieciešamā inventāra glabāšanai. Iegādātas un uzstādītas arī fizisko aktivitāšu iekārtas bērniem brīvā laika pavadīšanai – tīkla piramīda, kustīgais tilts līdzsvaram un mūzikas instruments – bungas. Zaļā mācību klase dos iespēju skolotājiem pilnveidot un dažādot mācību procesu, savukārt bērniem to padarīt saistošāku un radošāku.

Gan nojumes, gan fiziskās aktivitāšu iekārtas uzstādīja SIA “MK Dizains”. Kopējās projekta izmaksas ir 19 989,68 EUR, tajā skaitā pašvaldības līdzfinansējums 1989,68 EUR.

Gada nogalē realizēts vēl viens nozīmīgs projekts - “Pāles un Ārciema kapsētu digitalizācija”, kura rezultātā tapusi datubāze ar kapsētu plāniem un tur apbedītajiem. Datubāze pieejama www.cemety.lv, sameklējot attiecīgo kapsētu. Kapu digitalizācija pašvaldībai būtiski atvieglos kapu apsaimniekošanu, bet iedzīvotājiem mirušo tuvinieku apzināšanu un dzimtas koku pētīšanu. Projekta ietvaros veikta kapsētu digitālā uzmērīšana, veikta katra kapu dārza foto fiksācija, norakstīti dati no pieminekļiem, kapu plāksnēm, apmalēm un krustiem. Visa šī minētā informācija ir ievadīta un pieejama datubāzē. Savukārt, par kapu vietām, kur nav uzstādīti pieminekļi, dati nav pilnīgi, tādēļ laipni aicināti visi, kuru tuvinieki atdusas Pāles vai Ārciema kapsētās papildināt informāciju par savas ģimenes kapa vietu un rakstīt uz e-pasta adresēm: info@cemety.lv vai pale@limbazi.lv

Datubāzi par abām kapsētām izstrādāja SIA “Cemety”. Projekta kopējās izmaksas ir 3436,40 EUR, tajā skaitā pašvaldības līdzfinansējums 343,64 EUR.
Projekta vadītājas pienākumus visos projektos veica Pāles pagasta pārvaldes vadītāja Gita Kārnupe.

Plašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Attēlā: Projekta “Zaļās mācību klases izveide” ietvaros tapušās nojumes.

Informāciju sagatavoja:
Pāles pagasta pārvaldes vadītāja