Projekti, fondu aktualitātes
Ārciemā izveidota dabas taka

Ārciema muižas parkā izveidota 911 m gara izzinoša dabas taka, kur informāciju var smelties par 19 dažādām koku un krūmu sugām - gan vietējām: ozols, liepa, melnalksnis u.c., gan svešzemju: pelēkais riekstkoks, Sibīrijas baltegle, Ledebūra lapegle, sarkanais plūškoks, Bijāra spireja, Švedlera kļava u.c. Īpaši atzīmējama ir Holandes liepu aleja. Daļa no kokiem un krūmiem saglabājušies no parka pirmsākumiem, daļa stādīti vēlāk.

Darbi veikti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Limbažu novada pašvaldības līdzfinansētā un Vidzemes lauku partnerības "Jūrkante" atbalstītā projektā "Ārciema parka labiekārtošana".

Par paveikto Ārciema parkā ir gandarījums - mūsu pagastā ir par vienu sakoptu vietu vairāk. Salīdzinot Ārciema parku pirms apmēram trīs gadiem un tagad, paveikts ir patiešām daudz. Tas bija ļoti aizaudzis, vairāk līdzinājās mežam. No 1973. gada parka inventarizācijā uzskaitītajām 37 svešzemju koku un krūmu sugām, šobrīd parkā atrodamas vairs tikai 13. Parkam aizaugot, iznīkuši daudzi košumkrūmi, piemēram, ceriņi, filadelfi, vilkābeles, fizokarpi, irbenes u.c.

Realizējot projektu, radās vēl idejas, ko varētu īstenot nākotnē. Ikdienas sakopšanas darbi parkā turpinās – bojāto koku zāģēšana, zaru vākšana, parka pļaušana – tie ir darbi, kas ir aktuāli šobrīd un būs arī turpmāk.

Visi interesenti laipni aicināti kopīgi izstaigāt dabas taku š.g. 27. oktobrī plkst.18:00 un, tumsai iestājoties, pabūt Ārciema muižas parkā sveču gaismās.

Projekta vadītājas pienākumus veica Pāles pagasta pārvaldes vadītāja Gita Kārnupe.

Ārciema muižas parka dabas taku veidoja SIA “LABIEKOKI”. Kopējās projekta izmaksas ir 15 752,77 EUR, no kurām ELFLA līdzfinansējums ir 14177,49 EUR.

ārciema takas logo

Plašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē  http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Informāciju sagatavoja:
Pāles pagasta pārvaldes vadītāja