Vide
dunezers

Limbažu novada pašvaldībai jau pagājušājā gadā tika apstiprināts projekta pieteikums Latvijas vides aizsardzības fonds izsludinātajā konkursā, aktivitātē „Sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumi Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās”. Projekta Nr. 1-08/3/2021 „Limbažu Dūņezera ūdensaugu aizauguma samazināšanas 2.kārta” tiek finansēts no valsts budžeta un Limbažu novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Projekta mērķis ir veikt ūdensaugu aizauguma samazināšanu Limbažu Dūņezerā saskaņā ar noteiktajiem sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumiem Dabas aizsardzības plānā Īpaši aizsargājamā dabas teritorijā Dabas liegumā “Dūņezers”.

Projekta īstenošanas laikā tiks veikta ūdensaugu aizauguma samazināšana Dūņezera vidus daļā, šis pasākums ietver arī virsūdens augāja pļaušanu ezerā, sakņu sistēmas smalcināšanu, kā arī ezera caurteces nodrošināšanu. Pašreiz ezerā izveidojušās peldošas ūdensaugu salas, kas aizsprosto caurteci un veicina ezera turpmāku aizaugšanu. Šīs salas pēc nepieciešamības tiks vai nu nostumtas no caurteces vai arī noenkurotas konkrētā vietā, lai nodrošinātu ezera caurteci.

Projekta rezultāti - samazināts ūdensaugu aizaugums Dūņezera vidus daļā, vismaz 8400 m2 platībā,  nodrošināta ezera caurtece.

Plānotās kopējās projekta izmaksas ir 42 000 EUR, no kurām Vides aizsardzības fonds finansē 37 800 EUR, bet pašvaldība 4 200 EUR.