juras iela2

Atklāta Jūras iela, Limbažos

21.jūnijs mums visiem bija svētku diena, jo satiksmei svinīgi atklāja Jūras ielu Limbažos. “Ļoti ceru, ka šis ir ļoti labs rīts mūsu mīļajiem Limbažiem un Limbažu vecpilsētai, kas ir viena no lielākajām vērtībām pilsētā,” uzrunājot klātesošos, sacīja pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs.

Savā uzrunā viņš uzteica paveikto Jūras ielā, pateicās būvniekiem, un, uzsverot cik svarīga ir šīs teritorijas attīstība, runāja par turpmākajiem projektiem vecpilsētā “prieks par jau esošajiem un nesen radītajiem uzņēmumiem. Pašvaldība vecpilsētā plāno atvērt veikaliņu “Radīts Limbažu novadā”, tepat ir Kultūras pārvalde, muzejs, aģentūra LAUTA”. Tūlīt pēc Līgo svētkiem uzsāksies Parka ielas atjaunošanas darbi, top projekts Rota nama, Cēsu ielā 1 sakārtošanai. Ir ļoti svarīgi, lai šeit būtu dzīvība. Ja Limbažu vecpilsētā būs restorāni, veikali, kā tas bija daudzus gadus atpakaļ, tad mēs varēsim runāt par šīs brīnišķīgās teritorijas apdzīvotību un tūrismu. Šī ir tā bagātība uz kuras fona mēs varam balstīt turpmāko attīstību. Kopīgiem spēkiem mēs varam izdarīt daudz. Vai mēs paspēsim visu izdarīt? Protams, nē, bet mēs iesāksim, lai jaunie cilvēki šos darbus varētu turpināt.”

Uzrunājot klātesošos, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks atgādināja “senajās pastkartēs redzam, ka 20. gadsimta sākumā Jūras iela bija greznākā un rosīgākā iela pilsētā. Ceru, ka rekonstruētā Jūras iela varēs atgūt to spozmi un greznību kas bija toreiz. Man ir liels gandarījums, ka izdevās piesaistīt investīcijas Jūras ielas rekonstrukcijai. Paldies iedzīvotājiem par aktīvu iesaistīšanos un viedokļiem projekta īstenošanas gaitā un attīstības nodaļas speciālistiem. Šis ir viens no paveiktajiem darbiem Limbažu pilsētas izaugsmei.”

Savukārt Jūras ielas projekta vadītājs, pašvaldības izpilddirektora vietnieks Agris Blumers pastāstīja par to, kādi darbi veikti īstenojot projektu, kura izmaksas ir nedaudz virs pusotra miljona eiro. “Vēl ir jāturpina darbi pie ēku fasāžu sakārtošanas un novēlu, lai Jūras iela kļūtu par ielu, ar kuru mēs lepojamies. Tuvākajā laikā Jūras ielā uzstādīs soliņus un atkritumu urnas. Šis ir unikāls gadījums, objekts būtu jānodod ekspluatācijā tikai rudenī,” sacīja Agris Blumers, “bet būvnieks ir strādājis tik raiti, ka būvdarbi pabeigti trīs mēnešus pirms līgumā noteiktā beigu termiņa.”

“Bija prieks piedalīties šajā projektā un sagādāt Limbažiem uz svētkiem sakārtotu vienu no galvenajām pilsētas ielām. Šo ielu būvēja paši limbažnieki un paldies par darbu,” sacīja SIA ”Limbažu ceļi” pārstāvis Edgars Kreišmanis.

Savukārt par to, kā tapusi un kāda bijusi Jūras iela gadsimtu laikā, stāstīja limbažniece Irīna Noriņa. Viņas stāstījums iesniedzās vēl tajos laikos, kad pirms daudziem, daudziem gadiem, lībieši Ķezberkalnā izdomāja veidot savu apmetni un Rīgas arhibīskaps uzbūvēja pili. “Katra pilsēta ir savādāka un arī Limbaži tādi ir,” viņa aizrautīgi stāstīja, ”iedomājieties, ka šeit ir pakalni ar krūmiem, tad atnāk gudri vīri, iesprauž zemē mietu un griež apkārt mēršņori 240 rādiusā, diametrā 480 metri un sāk būvēt pirmās mājas un ielas kā saules starus uz dzirnavām, uz Igauniju, uz Cēsīm un uz jūru. Tā veidojās mūsu pilsēta, kas stāv šajā vietā, neskatoties uz dažādiem laikiem un dažādiem iebrucējiem jau 800 gadus.” Irīnas stāstu par ielu sakārtošanas darbu vēsturi papildināja fotogrāfijas, kuras ar lielu interesi apskatīja un komentēja sanākušie iedzīvotāji. Gadu gaitā arī ielas nosaukums ir mainījies: Jūras, Kungu, Ostzejskaja uļica, Padomju un atkal Jūras iela. 20.gadsimta sākumā vietējie iedzīvotāji to dēvēja par Limbažu bulvāri, pa kuru pastaigājoties, varēja sevi parādīt un citus apskatīt. Pa šo ielu iebrauca gan tirgotāji ar precēm, gan laucinieki ar saviem ražojumiem. Tolaik uz šīs ielas atradās dažādas tirgotavas, amatnieku darbnīcas un dzīvoja gana daudz ievērojamu cilvēku, arī Baumaņu Kārlis.

Atklāt Jūras ielu un griezt atklāšanas lenti pašvaldības vadītājs aicināja Jūras ielā dzīvojošos jauniešus, piebilstot, ka viņi būs tie, kuri turpinās iesāktos darbus un īstenos jaunus. Pirmie, kuri šķērsoja jaunatklātās Jūras ielas gājēju pāreju, bija pirmskolas izglītības iestādes “Buratīno” bērni un viņu audzinātājas, savukārt jaunatklātās ielas pirmie braucēji bija Jūras ielas bērni ar velosipēdiem, skrituļslidām un skrejriteņiem. Pārsteigumu Jūras ielas atklāšanā bija sarūpējis izpilddirektora vietnieks Agris Blumers. Viņš pildīja derību solījumu, ja iela tiks atklāta pirms Jāņiem, tad viņš dejos, un dejoja.

Mērķdotāciju investīciju projekta “Jūras ielas pārbūve Limbažos” kopējās izmaksas 1 518 210,26 EUR, Valsts budžeta finansējums 1 103 378,22 EUR. Plānotais būvdarbu veikšanas laiks ir 12 mēneši. Būvdarbus objektā veica : SIA “Limbažu ceļi”, būvdarbu būvuzraudzību veica: SIA “Somniar”, projektētāji un autoruzraugi: SIA “BM-projekts”. Apakšzemes komunikāciju sakārtošanas darbus finansēja un veica SIA “Limbažu siltums” un apakšuzņēmējs “Riko G”.

Nākamie svētki šajā ielā būs Limbažu pilsētas 800 gades svinību laikā, kad Jūras ielā tiks klāts 800 pēdu garš svinību galds.