Projekti Satiksme
Ladezera cels

27.decembrī, griežot lenti, svinīgi atklāts ceļš Lādezerā, kas ved kādreizējo kolhoza darbnīcu teritorijā. Ikdienā to izmanto teritorijā esošais gateris, mēbeļu ražotne, uzņēmums, kas ražo dekorācijas filmām, un vēl pāris citu nelielu komersantu.

Lai gan ceļam līdz šim nav bijis oficiāls autoceļa statuss, tas saglabājies un tiek izmantots jau no padomju gadiem. Ar laiku tas ļoti nolietojies un tapis vieglajam transportam praktiski neizbraucams.

Nepilnu 200 metru posmā veikta ceļa segas pārbūve, t.sk. izbūvējot asfalta segumu. Veikta arī krūmu izciršana ceļa malās un grāvju rakšana. Satiksmes drošībai izbūvētas četras apgaismojuma laternas.

Kopējās projekta “Degradētās teritorijas revitalizācija Lādezera ciemā, uzlabojot pieejamību” ceļa būvniecības izmaksas bija 180 369,30 EUR, kas ietver ielas pārbūves būvdarbus, autoruzraudzību, būvuzraudzību un projektēšanu.

Darbs pie šī projekta aizsākās 2016.gadā, kad pēc komersantu ieteikuma tas iekļauts pašvaldības Investīciju plānā. 2017.gadā tika izstrādāts būvprojekts, bet finansējuma trūkuma dēļ, būvniecība netika uzsākta. 2022.gadā noslēgta vienošanās ar CFLA par projekta īstenošanu, šogad veikta zemes vienības atsavināšana un būvdarbi, decembra sākumā objekts pieņemts ekspluatācijā.

Īstenojot projektu ir izbūvēts169,1 metri asfaltēta ceļa, demontēta svaru māja un likvidēta nelegāla atkritumu izgāztuve.

ERAF līdzfinansējums 106 250,00 EUR, valsts budžeta dotācija 4687,50 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 69 431,80 EUR.

Būvdarbus veica SIA “LIMBAŽU CEĻI”, Edgars Kreišmanis, projektētājs un autoruzraugs SIA “PROJEKTS 3”, Mārtiņš Roops un Kārlis Salenieks, būvuzraugs SIA “Somniar”, Dmitrijs Bohonko

Teritorijā darbību veic: SIA “ARESSO”, SIA “Kokdari”, SIA “FAVILLE”, SIA “Lade Projects”, SIA “Radošā apvienība “AgZi””.