Kultūra
Autora slimības dēļ pasākums tiks pārcelts - lūdzu sekojiet informācijai! Limbažu Galvenā bibliotēka aicina uz tikšanos ar teologu un grāmatu autoru Juri Rubeni

Limbažu Galvenā bibliotēka ceturtdien, 12.martā plkst. 17.00 aicina uz tikšanos ar teologu un grāmatu autoru Juri Rubeni. Juris Rubenis ir garīdznieks, rakstnieks un sabiedriskais darbinieks. 1983.gadā beidzis Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Teoloģijas semināru, 1982.gadā ordinēts par mācītāju, bijis LU Teoloģijas fakultātes dekāna vietnieks, Jaunās Derības katedras docents. No 1992.gada ir teoloģijas doktors, Latvijas Zinātnes padomes eksperts teoloģijas nozarē, kopš 2002.gada – LZA goda loceklis. Viens no Latvijas Tautas frontes dibinātājiem un tās pirmās valdes locekļiem. No 1989. līdz 2012. gadam bijis Rīgas Lutera draudzes mācītājs. 2009. gadā nodibināja meditācijas centru “Elijas nams”. 2011.gadā J.Rubenis absolvējis Lassalle Kontemplationsschule Via integralis Cīrihē un ordinēts par kontemplācijas/meditācijas skolotāju. 2018. gada februārī Juris Rubenis iesniedza atlūgumu un atstāja mācītāja darbu Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcā. Šobrīd Juris Rubenis ir Integrālās izglītības institūta valdes loceklis un programmas direktors. Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (1994) un Atzinības krusta lielvirsnieks (2008).

Juris Rubenis ir vairāk nekā 500 publikāciju autors latviešu, lietuviešu, igauņu, krievu, vācu, angļu un itāliešu valodā. Izdevis daudzas filozofiska, reliģiska un ētiska satura grāmatas, arī sadarbībā ar mākslinieku Māri Subaču. Viena no jaunākajām grāmatām ir 2016.gadā izdotā “Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss.”, savukārt pagājušajā gadā atkārtoti izdota kopā ar M.Subaču sarakstītā grāmata “Es ticu Dievs, ka Tu mani saproti”.

Pasākums notiek Valsts Kultūrkapitāla atbalstītā projekta “Literārā aka” ietvaros.

Laipni aicinām visus interesentus!

Autora slimības dēļ pasākums tiks pārcelts - lūdzu sekojiet informācijai!

Informāciju sagatavoja:
Aiga Evertovska