Atbalsts Ukraina Izglītība
latvian ukrain

Limbažu novadā tiek organizētas latviešu valodas nodarbības pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri pie mums patvērušies no kara. Aprīlī mācīsies divas grupas divas reizes nedēļā rītos un vakaros.

Šo 20 stundu latviešu valodas ievadkursu, kas iecerēts kā “pirmā palīdzība” valodas jomā, lai mazinātu valodas diskomfortu, bēgļiem no Ukrainas nodrošina IZM vadītais Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekts „Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā" un Latviešu valodas aģentūras pedagogi. Pavisam plānotas 9 grupas pa 20 cilvēkiem katrā. Grupas tiek komplektētas no dažādās pašvaldībās dzīvojošajiem Ukrainas iedzīvotājiem.

Pavisam mūsu novadā mācībām aprīlī pieteicās 29 interesenti – no Salacgrīvas, Limbažiem, Staiceles, Skultes un Vidrižiem. Vairākas bērnu māmiņas sākušas mācīties latviešu valodu kopā ar bērniem, tāpēc pagaidām tiešsaistes nodarbībās nepiedalīsies. Šonedēļ darbu ar vakara grupu uzsāka Latviešu valodas aģentūras pasniedzēja Daira Liepiņa.

Paldies visiem Limbažu novada pašvaldības speciālistiem, kuri iesaistās šo kursu organizēšanā un tehniskajā nodrošināšanā!

Tas varētu būt tikai sākums. Tā kā biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem" un Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) ir apkopojis informāciju par Ukrainas bēgļu vēlmi apgūt latviešu valodu, Kultūras ministrija (KM) Ministru kabineta sēdē rosinājusi visos Latvijas reģionos nodrošināt bezmaksas mācību kursus Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izteikuši vēlēšanos apgūt latviešu valodu. Ministru kabinets otrdien, 5.aprīlī, to atbalstīja. Šim mērķim no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem līdz gada beigām tiks piešķirti 3042039 eiro.

KM lēsusi, ka vienai personai latviešu valodas apguvei nepieciešamas vismaz 120 mācību stundas. Jau šobrīd tiek prognozēts, ka bezmaksas latviešu valodas kursus apmeklētu vairāk nekā 7000 pieaugušie no Ukrainas, interesentu skaits varētu pieaugt.

Limbažu novada Izglītības pārvaldes speciāliste Vaira Ābele