Projekti Veselība
aktivs
gh

Uzmanību! Tiek atceltas 16.12.22. abas ūdens vingrošanas nodarbības.

Turpināsies dažādas bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbības Limbažu novada iedzīvotājiem Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā un Limbažu novada pašvaldības organizētā projekta "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Limbažu novadā", Nr.9.2.4.2./16/I/059, ietvaros.

Katru mēnesi līdz pat aprīlim vairākos Limbažu novada pagastos notiks vingrošanas nodarbības. Nodarbībās paredzēti vienkārši vingrinājumi vispārējai muskuļu spēka uzlabošanai, lokanībai, kustību koordinācijai, kā arī līdzsvara trenēšanai. Fizioterapeite sekos līdzi pareizai vingrinājumu izpildei un piemēros dalībniekiem atbilstošus vingrinājumus. Dalībnieki tiks nodrošināti ar nepieciešamo inventāru, kas iegādāts projekta ietvaros.

Limbažu peldbaseinā katru piektdienu notiks ūdens vingrošanas nodarbības. Katra mēneša pēdējā piektdienā notiks divas nodarbības. Pateicoties ūdens cēlējspēkam, ir atvieglota slodze uz locītavām, līdz ar to ir vieglāk kā uz sauszemes veikt vingrinājumus un uzlabot kustību apjomu locītavās, kā arī uzlabot līdzsvaru. Nodarbībās ir ierobežots dalībnieku skaits, tāpēc nepieciešams iepriekš pieteikties!

19.decembrī Pālē un Viļķenē norisināsies deju - kustību nodarbības Limbažu novada iedzīvotājiem Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā un Limbažu novada pašvaldības organizētā projekta "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Limbažu novadā", Nr.9.2.4.2./16/I/059, ietvaros. Deju - kustību nodarbībās ir iespēja tuvāk papētīt sava ķermeņa un psihes savstarpējo saistību, ķermeņa kustību un pozu ietekmi uz emocionālo stāvokli. Deju - kustību nodarbības līdz pat aprīlim tiks organizētas arī citos pagastos!

Bezmaksas nodarbību norises vietas:

17:30 Pāles sporta hallē,

19:00 Viļķenes kultūras namā.

Visas fiziskās aktivitātes vadīs sertificēta fizioterapeite!

Nodarbības grūtniecēm un jaunajām ģimenēm decembrī bez maksas Limbažu novada iedzīvotājiem tiek piedāvāts apmeklēt nodarbības grūtniecēm un jaunajām ģimenēm. Nodarbības tiek organizētas projekta Nr.9.2.4.2/16/I/059 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Limbažu novadā” ietvaros.

Sagatavošanās dzemdībām nodarbībā vecmāte pastāstīs par sagatavošanos dzemdību procesam, psiholoģisko sagatavotību dzemdībām, kā arī mātes un tēva lomai, dzemdību iestādes izvēles kritērijiem, dzemdību atbalsta personas lomu dzemdībās, dzemdību plānu, to priekšvēstnešiem un periodiem, dzemdību pozām un to pielietojumu dzemdību procesa laikā.

Krūts barošana, zīdīšanas “ABC” nodarbībā vecmāte pastāstīs par mātes piena sastāvu un tā nozīmi bērna attīstībai, krūts piena veidošanās fizioloģiju un ietekmējošajiem faktoriem, krūts barošanas uzsākšanu un galvenajiem priekšnoteikumiem, barošanas pozu izvēlēm krūts barošanas laikā, problēmu atpazīšanu un to novēršanas iespējām.

Uztura nodarbībā

Vairāk informācija par nodarbībām grūtniecēm un jaunajām ģimenēm uzzināsiet no Lienes Česles, tālr. Nr.29123307

Apmeklējot pasākumu, tā dalībnieki piekrīt, ka pasākuma laikā var tik uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicētas.

Sekojiet līdzi izmaiņām un projekta aktualitātēm arī Limbažu novada Facebook lapā Limbažu Novads un pašvaldības tīmekļvietnē www.limbazunovads.lv.

Visas projekta aktivitātes tiek organizētas atbilstoši spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

Autors: Klinta Brojeva, attīstības un projektu koordinatore.