Projekti, fondu aktualitātes
Biedrība “Limbažu fotoklubs” izveido savu foto studiju

Oktobra beigās Limbažos, Cēsu ielā 31, ēkā “Darbnīca” tika pabeigti darbi pie foto studijas iekārtošanas. Šeit biedrība “Limbažu fotoklubs” īstenoja Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansēto projektu “Telpu izveide fotografēšanas aktivitātēm Limbažos”.
Projekts tika iesniegts projektu konkursā biedrībā "Vidzemes lauku partnerība "Brasla"". Kopējās projekta izmaksas ir 17 513.38 eiro, no tām 15 762.04 ir ELFLA finansējums.
Jau aprīļa sākumā šeit sākās telpu atjaunošanas darbi - tika pārplānotas un atjaunotas telpas 65,1 m2 platībā, izveidojot studijas tipa telpu, kas nozīmē ar speciālu krāsu, kas neatstaro gaismu, krāsotas sienas melnā un baltā krāsā fonam, kur notiks praktiskās apmācības fotografēšanas mākslā. Tāpat pašlaik ir iespēja telpās glabāt foto nodarbību rekvizītus un aparatūru, izveidota ģērbtuves telpa un atjaunots ieejas koridors.
Projekta ietvaros fotoklubs iegādājās arī kvalitatīvu un mūsdienīgu aprīkojumu un aparatūru - studijas telpā tika uzstādīti speciāla materiāla gaismas necaurlaidīgi aizkari, pārnēsājamas studijas gaismas, iegādāts liels galds, kā arī projektors fotogrāfiju apskatei un analīzei.
Fotokluba dalībniekiem ir sava fototehnika, dažāds nepieciešamais aprīkojums fotoefektiem, un šobrīd ir iegūtas kopējas telpas, kur šo savu tehniku apvienot un izmantot praktisko zināšanu apguvei.
Lekcijas, uzņemto foto analīze un praktiskā pieredzes apmaiņa notiek uz brīvprātības principa, tikšanās reizēs var piedalīties ikviens foto mākslas cienītājs. Lai uzzinātu plānoto nodarbību laiku, biedrība lūdz sazināties ar valdes priekšsēdētāju Andreju Komarovu, t.29847063.
Biedrība pateicas Limbažu novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu projekta īstenošanā.Plašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htmInformāciju sagatavoja
Dace Romberga