futenis

28.jūnijā Staicelē notika futbola festivāls "Ceļā uz Staiceles futbola simtgadi".  Futbola festivālu atklāja Staiceles bungotāji, pēc kuru priekšnesuma svētku gājienam pulcējās visi šo svētku dalībnieki.

Bet pirms pa Lielo ielu doties uz stadionu, futbola kokā simbolisko liepas lapu iekāra Staiceles futbola leģenda Jānis Jaunzems, kurš bijis klāt pie futbola kluba “Staiceles bebri” dibināšanas un trenējis daudzus mazos Staiceles futbolistus.

Ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju auto signālu svētku gājiens devās pa Lielo ielu uz stadionu. Pirmais gājienā devās pilsētas simbols  - stārķis, kuram sekoja bungotāji, festivāla viesi, iestāžu vadītāji, zelta vecmāmiņas, kurām sekoja brīvprātīgie ar mazajiem futbolistiem.

Svarīgākais festivāla notikums bija futbola spēle, kura sākās Staiceles futbola laukumā tieši 11.08 minūtēs un veltīta Limbažu pilsētas 800 dzimšanas dienai.

Ar spēles galvenajiem varoņiem iepazīstināja festivāla runas vīrs – pašvaldības vadītāja vietnieks Jānis Bakmanis: vienā komandā Staiceles, Alojas, Vilzēnu, Limbažu, Valmieras un Rīgas jaunie talanti kopskaitā 80, otrā – Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un Staiceles Bebru spēlētāji: Verners Apiņš,  Elvis Arnavs un Rolands Līsmanis. Mača tiesnesis Jānis Jaunzems, kurš spēlētājus un skatītājus iepazīstināja ar spēles noteikumiem un par godīgu spēli vienojas abu komandu spēlētāji.

Spēles ilgums  divi puslaiki, katrs 400 sekundes garš, kopā 800 sekundes, tieši tik, cik Limbažu pilsētai šogad – 800.

Šo sportisko, jauko un ļoti atraktīvo dāvanu Limbažu pilsētai dzimšanas dienā bija sarūpējuši Staiceles  futbola entuziasti. Staicele var dižoties ar futbolu, jo to pilsētā spēlē jau kopš 1926.gada un vien pēc pāris gadiem Staiceles futbolam būs 100. Kopš 1926.gada ir nomainījušās vairākas paaudzes un šobrīd futbolu Staicelē spēlē jau kāda piektā paaudze.

800 spēles sekundes paskrēja kā viens mirklis un pēc pirmo vārtu guvuma  (Fīlips Bukovskis) Jaunie talanti bija vadībā ar dominējošu pārsvaru visu spēles laiku. Draudzības futbola mačs noslēdzās ar Jauno talantu uzvaru 5 :0.

Pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs pateicās par brīnišķīgo dāvanu Limbažiem jubilejā un pozitīvajām emocijām!

Savukārt Limbažiem 800 projekta vadītāja Evija Keisele pateicās festivāla organizatoriem, mazajiem spēlētājiem, viņu vecākiem un atbalstītājiem! Lai enerģija, izturība un lai visiem jauki svētki kopā!