Rail Baltica Salacgrīva
rail3

Šogad pa Latvijas novadiem ceļo izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, lai informētu iedzīvotājus par topošo “Rail Baltica” dzelzceļa līniju.

Izstāde uz Limbažu novadu ir atceļojusi no Iecavas, lai sniegtu atbildes uz iedzīvotāju interesējošiem jautājumiem par “Rail Baltica” projektu – kāds būs dzelzceļa līnijas novietojums, kur būs stacijas, cik ātri varēs ar vilcienu ceļot.

Pie Tūjas pieturas izstāde būs aplūkojama no 15. jūlija līdz 31. jūlijam, bet Salacgrīvā, Bocmaņa laukumā no 2. augusta līdz 17. augustam. Izstādes atklāšanas pasākums būs 3.augustā pulksten 15.00, Salacgrīvā, Bocmaņa laukumā. Līdzīgi kā Bauskas novadā izstādes atklāšanu iecerēts apvienot ar iedzīvotāju tikšanos ar “Rail Baltica” projekta pārstāvjiem no RB Rail AS un SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas”.

Informācija par izstādi:

Izstāde radīta ar mērķi iedzīvotājus plašāk informēt  par “Rail Baltica” ātrvilcienu dzelzceļu.

Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar “Rail Baltica” projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu.

Apmeklētāji var aktīvi iesaistīties izstādes izzināšanas ceļā, un tā būs interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām. Izstādes stends aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties pagātnes leģendas par “Rail Baltica” topošo staciju atrašanās vietām.

Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod vienādi attēli par “Rail Baltica” projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

Limbažu novadā izstāde kopumā būs aplūkojama līdz 17. augustam. Vēlāk izstāde turpinās savu ceļojumu uz Ķekavu, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobrim. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstādi tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028312
e-pasts:
iveta.kamarute@sam.gov.lv