Limbaži 800 Svētki
800 1

2. novembrī Limbažos tikās Limbažiem ir 800 darba grupa, lai pārskatītu pasākuma plānu un aktivitātes Hanzas pilsētas Limbaži 800 gades jubilejas gadam. Medijos un sabiedrībā jau ir izskanējis, ka jubileja tiks svinēta visa gada garumā, iezīmējot laika līniju no 2022. gada 18. novembra līdz 2023. gada 18. novembrim.

Katrs mēnesis iesāksies ar tam īpaši izvēlētu vēstījumu, izceļot raksturīgāko Limbažu pilsētai un iedzīvotājiem un pievēršot uzmanību tam, kas tiek darīts, par ko būt pateicīgiem, kāds ir limbažnieks. Kā, piemēram, Limbaži ir mājas, Limbaži ir atvērti, Limbaži ir līksmi. Ceļš uz 800 ir iesācies ar novembra vadmotīvu “Limbaži ir brīvi”, kas aicina novērtēt mūsu katra individuālo un kolektīvo brīvību – brīvi izkārt valsts karogu pie mājām un iestādēm, brīvi piespraust sarkanbaltsarkanu dekoru pie krūtīm, brīvi dziedāt latviešu dziesmas, brīvi dejot, runāt, sapņot, strādāt. Katra mēneša aktivitātes, tai skaitā uzsverot jau tradicionālos pasākumus, veidos Limbažiem ir 800 notikumu. Svētku mākslinieciskā programma gada ritējumā tiks veidota pēc principa – ievads, kāpinājums, kulminācija, atrisinājums un nobeigums, iesaistot svētku radīšanā ne tikai Kultūras pārvaldē esošās iestādes, bet ikvienu pašvaldības iestādi, biedrību, uzņēmējus un citus interesentus, kuri vēlas sadarboties. Hanzas pilsētas jubilejas atzīmēšana ar daudzveidīgām svētku aktivitātēm norisināsies 2023. gadā no 4. līdz 6. augustam.

Par to, kā iedzīvotāji vēlas svinēt Limbažu svētkus, limbažniekiem un viesiem bija iespēja izteikt viedokli, aizpildot Ideju lādes aptauju oktobra mēnesī, atbildot uz trim jautājumiem – Kas man ir Limbaži; Kā es gribu svinēt pilsētas jubileju; Ko es dāvināšu savai pilsētai dzimšanas dienā? No apkopotajām atbildēm, iedzīvotāji sagaida grandiozus svētkus ar pārdomātiem pasākumiem visām interešu un vecuma grupām, kas pilsētu parādītu jaunā, mūsdienīgā gaismā, neaizmirstot arī par tradīcijām. Ir izteikti viedokļi, ka svētku norises būtu nepieciešams pārraidīt tiešraidēs, lai ikviens Latvijā un pasaulē redzētu, ko radām un darām, kādas ir limbažnieku vērtības, kur slēpjas jauda un potenciāls. Apkopotajos ieteikumos no aptuveni 200 respondentiem, daudzi ir izteikuši vēlmi līdzdarboties un būt klātesošiem ceļā uz Hanzas pilsētas Limbaži 800.