Tikšanās CVK
cvk1

Otrdien, 15. augustā, Limbažu novada pašvaldību apmeklēja Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) vadība un tikās ar Limbažu novada pašvaldības vadītāju Dagni Straubergu, novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Andru Lusti un vēlēšanu komisijas sekretāru Jāni Zariņu.

CVK reģionālās vizītes mērķis ir veicināt savstarpējo sadarbību, pārrunāt 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu organizatoriskos jautājumus, informēt par CVK aktualitātēm un izmaiņām un uzklausītu Limbažu novada vēlēšanu komisijas locekļus.

Sarunas laikā CVK priekšsēdētāja Kristīne Saulīte uzsvēra “pašvaldību vēlēšanu komisijas un to iecirkņu darbinieki ir tie, kuri dara pašu svarīgāko un kritiskāko vēlēšanu daļu – iecirkņu vadīšanu un balsu skaitīšanu. Tie ir tie cilvēki, kuri patiesībā nodrošina to, lai viss gan pirmsvēlēšanu dienās, gan vēlēšanu dienās ritētu gludi un ikvienam būtu iespēja izdarīt savu izvēli. Mums ir svarīgi tikties un uzklausīt pašvaldību vēlēšanu komisiju locekļus, lai saprastu reālo situāciju, apzinātu jomas, kurās veicami organizatoriski uzlabojumi, kā arī tiktu uzlabota sadarbība starp CVK un vēlēšanu komisijām kopumā, tādējādi uzlabojot vēlēšanu procesa norisi kopumā.”

Novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Andra Luste dalījās vēlēšanu organizēšanas pieredzē un akcentēja risināmos jautājumus, no kuriem svarīgākais ir telpu trūkums.

Sarunas laikā tika diskutēts par vēlētāju aktivitātes veicināšanas veidiem un pieredzi citās vietās, tostarp, vēlēšanu komisiju locekļu atalgojumu, ēdināšanu, iecirkņu vienotu izskatu, iecirkņu izvietojuma pārskatīšanu un iespēju ļaut vēlētājiem iepriekš balsot visos vēlēšanu iecirkņos.

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs izteica atbalstu inovatīviem un interesantiem vēlēšanu iecirkņu risinājumiem, uzsverot, ka ir jādomā kā uzrunāt iedzīvotājus piedalīties vēlēšanās.

Sarunās piedalījās CVK priekšsēdētāja Kristīne Saulīte, sekretārs Ritvars Eglājs, vecākā komunikāciju speciāliste Inita Dzene un sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Boša.