Projekti, fondu aktualitātes
Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotāji Limbažu novada pagastos var pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras uzlabošanai

Limbažu novada pašvaldība organizē atkārtotu pieteikšanos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājiem Limbažu novada Katvaru, Limbažu, Pāles, Skultes, Umurgas, Vidrižu un Viļķenes pagastos pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un māju atjaunošanai.

Pašvaldības līdzfinansējumu kopumā līdz 5000 eiro var saņemt:

• piebraucamo ceļu, stāvlaukumu un gājēju celiņu būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai (ieskaitot nepieciešamās inženierkomunikācijas un aprīkojuma elementus);
  • bērnu rotaļu laukumu būvniecībai vai pārbūvei (ieskaitot aprīkojuma elementus);
  • energoefektīva apgaismojuma izveidei;
  • mājas vai tās daļas pārbūvei, atjaunošanai, tajā skaitā restaurācijai;
  • bīstamo vai bojāto koplietošanas inženiertīklu pārbūvei, atjaunošanai;
  • būvprojekta, paskaidrojuma raksta vai apliecinājuma kartes izstrādei.
Vēršam uzmanību, ka dzīvojamo māju pārbūves vai atjaunošanas darbiem pašvaldības līdzfinansējumu var saņemt tikai tajā gadījumā, ja Limbažu novada būvvalde mājas, tās daļas vai atsevišķu tehnisko sistēmu stāvokli atzinusi par tehniski neatbilstošu (pieteikumam nepieciešams pievienot Būvvaldes atzinumu).

Pašvaldības līdzfinansējuma kopējais apjoms vienas dzīvojamās mājas piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un mājas atjaunošanai trīs gadu periodā nevar pārsniegt:
  • 2500 EUR dzīvojamām mājām, kuru kopējā platība ir līdz 1000 m2;
  • 5000 EUR dzīvojamām mājām, kuru kopējā platība ir no 1001 līdz 2000 m2;
  • 7500 EUR dzīvojamām mājām, kuru kopējā platība ir no 2001 m2.
Šis nosacījums attiecas arī uz tiem māju apsaimniekotājiem, kuri pašvaldības līdzfinansējumu saņēmuši saskaņā ar Limbažu novada domes 2014.gada 24.februāra saistošajiem noteikumiem Nr.10 „Par Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemes gabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai”.

Pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanas nosacījumi un pieteikuma veidlapa pieejama 2018. gada 22. februāra saistošajos noteikumos Nr. 7 “Par Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras uzlabošanai”.

Pieteikumu pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai var iesniegt līdz šī gada 13. augustam Limbažu novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Rīgas ielā 16, Limbažos.

2018. gadā Limbažu novada pašvaldības budžetā Limbažu novada pagastu teritorijās esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atbalstam tika paredzēti 8 000 EUR un Limbažu pilsētas teritorijā esošo dzīvojamo māju atbalstam - 15 000 EUR.
Pēc pirmās pieteikumu iesniegšanas kārtas, kas noslēdzās 15.jūnijā, dome lēma par līdzfinansējuma 15 000 EUR apmērā piešķiršanu Limbažu pilsētā esošo māju apsaimniekotājiem:
  • 2000,00 EUR SIA “Namsaimnieks” dzīvojamās mājas Avotu ielā 7, Limbažos jumta seguma nomaiņai;
  • 2000,00 EUR SIA “Namsaimnieks” dzīvojamās mājas Avotu ielā 9a, Limbažos jumta seguma nomaiņai;
  • 1500,00 EUR SIA “Namsaimnieks” dzīvojamās mājas Zāles ielā 1, Limbažos piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai;
  • 1500,00 EUR SIA “Namsaimnieks” dzīvojamās mājas Jaunā ielā 9a, Limbažos pārbūves/atjaunošanas darbiem;
  • 1000,00 EUR dzīvojamo māju apsaimniekošanas biedrībai “Mūsu nami” dzīvojamās mājas Jaunā ielā 32, Limbažos piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai;
  • 1500,00 EUR SIA “Namsaimnieks” dzīvojamās mājas Zāles ielā 4, Limbažos piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai;
  • 1500,00 EUR SIA “Namsaimnieks” dzīvojamās mājas Jaunā ielā 16, Limbažos piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai;
  • 1500,00 EUR SIA “Jumis SP” dzīvojamās mājas Cēsu ielā 13a, Limbažos pārbūves/atjaunošanas darbiem;
  • 1500,00 EUR SIA “Namsaimnieks” dzīvojamās mājas Sporta ielā 8, Limbažos piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai;
  • 1000,00 EUR SIA “Namsaimnieks” dzīvojamās mājas Jūras ielā 21, Limbažos pārbūves/atjaunošanas darbiem.
Tāpat tika nolemts piešķirt pašvaldības līdzfinansējumu 2026.29 EUR apmērā novada pagastos esošo māju apsaimniekotājiem:
  • 536,59 EUR biedrībai “Pāles Meldri” dzīvojamās mājas “Meldri”, Meldru ielā 5, Pāles pagastā pārbūves/atjaunošanas darbiem;
  • 1489,70 EUR biedrībai “Pociems-3” dzīvojamās mājas Sporta ielā 3, Pociemā, Katvaru pagastā piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai.
Līdz ar to pilsētā esošām mājām 2018.gadā paredzētais līdzfinansējums ir izlietots, bet pagastos esošo māju līdzfinansēšanai otrajā pieteikumu iesniegšanas kārtā vēl pieejams finansējums 5973.71 EUR apmērā.