Projekti, fondu aktualitātes

Limbažu novada pašvaldība, sadarbībā ar ezera apsaimniekotāju – pašvaldības aģentūru “ALDA”, iesniedza projekta pieteikumu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansētā projektā Nr.21-09-AL20-A019.2202-000008 ”Pontonu laipas izveide pie Dūņezera” . Zīmīgi, ka 2021.gads iesākās ar patīkamu ziņu - 05. janvārī Lauku atbalsta dienests (LAD) ir apstiprinājis projekta pieteikumu un projekta realizācijas gaita tiek uzsākta.

Projekta ietvaros plānota makšķerēšanas un putnu vērošanas vietas izveide pie Dūņezera, Limbažu pagastā, Limbažu novadā, novietojot pontonu tipa laipas konstrukciju, brīvā laika aktivitāšu dažādošanai tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem. Īstenojot projekta mērķi, vietējās apkārtnes iedzīvotājiem būs iespējams dažādot savas ikdienas aktivitātes makšķerējot, vērojot putnus, pastaigājoties un baudot Dūņezera dabas bagātību.

Paredzēta pontonu laipas un platformas būvniecības paskaidrojuma raksta izstrāde un to uzstādīšana Dūņezera krastā, kas kopā sasniegs 43 metrus. Tiks uzstādīta T veida konstrukcija. 33m garumā un 1,2m platumā laipa nodrošinās piekļuvi makšķerēšanas vietai caur slīkšņaino apvidu un pašu makšķerēšanas vietu veidos 10 m garš un 2,3 m plats laipas posms jeb platforma. Laipas apakšējo daļu veidos izturīgi plastmasas pontoni, kas tiks pārklāti ar koka dēļu virsmu.

Kopējās projekta izmaksas: 7 964,72EUR , t.sk. 4 530,74 EUR ELFLA finansējums un 3 433,98 EUR ir Limbažu novada pašvaldības finansējums.

Aiva Miškovska
Attīstības un projektu koordinatore