Projekti Projektu jaunumi
cels4

Novembra nogalē ekspluatācijā pieņemta pārbūvētā Meliorācijas iela Limbažos. Būvdarbi faktiski pabeigti jau vasaras sākumā, taču nu saskaņota arī visa dokumentācija.

Būvniecības laikā veikta ielas klātnes pastiprināšana, asfaltbetona seguma pārbūve, sāngrāvju rakšana, nobrauktuvju uz piegulstošajiem īpašumiem, caurteku izbūve un atjaunošana un ielas apgaismojuma pārbūve, tāpat arī jauna dzeramā ūdens un sadzīves kanalizācijas vada izbūve.

Meliorācijas iela (1,23 km) ved izteikti rūpnieciskā zonā. Tai piegulstošajā teritorijā atrodas un ielu izmanto vairāki kokapstrādes, plastmasas izstrādājumu ražošanas u.c. uzņēmumi: SIA “AirGOL”, SIA “LATVIA TIMBER INTERNATIONAL”, SIA “Virte Tehnoloģijas”, SIA “ImpEx Wood” SIA “HRONOSS AZ”, SIA “LIMBAŽU AUTO” un SIA “Engels Hus”.

Pirms pārbūves veikšanas vides ietekmes un transportlīdzekļu plūsmu intensitāšu iespaidā segums bija nodilis, brauktuvi atsevišķos posmos klāja blīvs plaisu tīkls, bija izveidojušās bedres un seguma izdrupumi, arī brauktuves malu aplauzumi. Ielai netika nodrošināta kvalitatīva ūdens atvade no brauktuves, kas veicināja tās stāvokļa pasliktināšanos.

Ielas pārbūve ļāvusi sakārtot arī ūdenssaimniecības infrastruktūru, kas pie tās esošajiem uzņēmumiem nozīmīga.

Objektā būvdarbus veica SIA “LIMBAŽU CEĻI”, darbu būvuzraudzību nodrošināja SIA “RS Būvnieks”, bet autoruzraudzību – SIA “BM-projekts”.

Darbi veikti projektā “Degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas A daļā, izbūvējot ražošanas telpas” ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām".

Projekta mērķis ir degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas A daļā, nodrošinot vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

Minētajā projektā pašvaldība veikusi arī ražošanas ēkas izbūvi Meliorācijas ielā 14, kas ekspluatācijā nodota 2021.gada vasarā un publiskas nomas tiesību izsoles rezultātā iznomāta koka konstrukciju izstrādājumu ražotājam SIA “AirGOL”.

ERAF līdzfinansējumu ielas uzlabošanai bija iespējams piesaistīt, jo iela ved uz jau sākotnēji projektā izbūvēto ražošanas ēku, kā arī pie ielas esošie komersanti nodrošina 2 jaunu darba vietu radīšanu un iegulda 1,7 milj. EUR investīcijas savu uzņēmumu attīstībā.

Projekta īstenošana – ielas un ēkas būvniecība, ieskaitot arī projektēšanas darbus, kopumā izmaksājusi 3 054 592,05 EUR, no tiem ERAF līdzfinansējums paredzēts – 1 589 614,55 EUR, valsts budžeta dotācija – 256 937,20 EUR un Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums – 1 208 040,30 EUR.

No kopējā finansējuma ielas pārbūve izmaksājusi 1 030 620,98 EUR.

cels5