Projekti, fondu aktualitātes
Ģimenes ārsta prakse Umurgā atsāk darbu atjaunotās telpās

Jau pāris nedēļas D. Noriņas ģimenes ārsta prakse Umurgā pacientus pieņem atjaunotās telpās. Pārmaiņas notikušas, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētu projektu “D.Noriņas ģimenes ārsta prakses attīstība Umurgas pagastā”.

2019.gada pavasarī ārste Dace Noriņa vērsās Limbažu novada pašvaldībā, rosinot sagatavot un iesniegt projekta pieteikumu pašvaldībai piederošo doktorāta telpu Ulda Sproģa ielā 9, Umurgā, atjaunošanai tobrīd izsludinātajā projektu konkursā specifiskajā atbalsta mērķī 9.3.2. “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru”.

Doktorāta vajadzībām iznomātās telpas gadu gaitā bija fiziski nolietojušās, kā arī mūsdienu prasībām neatbilstošas, plānojums uzturēšanas ziņā neekonomisks, bet piekļuve cilvēkiem ar kustību traucējumiem ierobežota.

Pēc projekta atbalstīšanas SIA “Architehnic” izstrādāja telpu vienkāršotas atjaunošanas būvniecības dokumentāciju, tika veikti nepieciešamie iepirkumi un šī gada jūnijā uzsākti būvdarbi, kas noslēdzās septembra vidū.

Būvuzņēmums SIA “ALMI” veica doktorāta telpās esošo iekārto griestu, grīdu, atsevišķu starpsienu, vecās elektroinstalācijas un santehnikas demontāžu, kā arī jaunu grīdu, starpsienu, ūdens un kanalizācijas iekšējo tīklu, elektroinstalācijas izbūvi, ārsienas siltināšanu, radiatoru restaurāciju, iekšējo un ārdurvju nomaiņu.

Būvuzraudzību nodrošināja SIA “Tectum supervising”.

Pēc darbu veikšanas telpas kļuvušas funkcionālākas, ērtākas un acij tīkamākas. Samazinot gaiteņu un uzgaidāmās telpas platību, ārstei un ārsta palīdzei izveidoti necaurstaigājami kabineti, kā arī rasta vieta procedūru telpai. Ārsta kabinetā un procedūru telpā ierīkots ūdensvads un izlietne roku mazgāšanai. WC aprīkota atbilstoši cilvēku ar kustību traucējumiem vajadzībām.

Būvdarbi veikti 19 449,46 eiro vērtībā, nepieskaitot PVN. Ievērojot projektēšanas un būvuzraudzības izmaksas, kopējās faktiskās projekta izmaksas ir 21 016,71 eiro. No tiem 8500,00 eiro ir ERAF līdzfinansējums, 900,00 eiro – Valsts budžeta dotācija un 11 616,71 eiro – Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums.

Foto galerijā redzamas doktorāta telpas pirms un pēc remontdarbu veikšanas.

Anna Siliņa,
attīstības un projektu koordinatore