Limbaži 800 Svētki
foto

Limbažos ar daudzveidīgām kultūras un sporta aktivitātēm ir aizvadīta Hanzas pilsētas Limbaži 800 gades svētku kulminācijas nedēļa. “Šādi svētki Limbažos nav pieredzēti!” ir viena no frāzēm, kas dzirdēta vairākkārt draugu, kolēģu un ģimenes lokā, izsakot pozitīvās emocijas un prieku, kas piedzīvots, apmeklējot pasākumus no 29. jūlija līdz 6. augustam.

Nedēļas nogale tika atklāta 4. augustā ar vērienīgu pilsētas svētku gājienu no Baumaņu Kārļa laukuma līdz Limbažu brīvdabas estrādei, pulcējot kuplā skaitā ne tikai gājiena dalībniekus, bet arī tā vērotājus un atbalstītājus, kuri uzgavilēja pilsētas vadībai, pašvaldības iestādēm, amatiermākslas kolektīviem, uzņēmumiem, biedrībām un pilsētas viesiem no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Vācijas.

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs svētku uzrunā minēja, ka pilsētas bagātība ir iedzīvotāju dažādībā un mīlestībā pret savu zemi:

“800 gadi tas ir liels skaitlis. Ne katrai pilsētai, ne katram Latvijā ir tāda iespēja – svinēt savas pilsētas 800 gadi. Mēs esam daudzi un dažādi, sākot no veiksmīga uzņēmēja, skolotāja, seniora, kurš vienmēr spēj dot gudru padomu, jaunieša, kurš ir piesātināts ar enerģiju, tie ir ārsti un māsiņas, kas palīdz mums tikt pie veselības un daudzi citi. Arī tādi, kas vēl nevar atrast vietu šai dzīvē.”

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns limbažniekiem veltīja vārdus, kas stiprina indivīda un kolektīvo pašapziņu:

Ja skatāmies vēsturē Limbaži ir lepni gājuši cauri gadsimtiem. Kopā ar Latviju izdzīvojuši visus mūsu valsts un tautas likteņa pavērsienus. Un vienmēr Limbaži ir bijuši stipri un latviski. Tieši šādā Dieva svētītā vietā Baumaņu Kārlis redzēja dziedošos latvju dēlus un latvju meitas, kas ir ietvertas mūsu Latvijas Republikas himnā. Stipra un latviska Limbaži ir arī šodien, lepni par savām vērtībām, pārliecību un spēku. Īpaši tagad, kad Limbaži ir kļuvuši par lielu, nozīmīgu novada centru, tās ietekme pieaug, tās balss ir dzirdama un tās vārds arī skan, jo pilsētu un novadu lielu dara tieši tās cilvēki. Ar savu aktivitāti un rosību to padarījuši par vienu no Vidzemes ekonomikas un kultūras spēka centriem – čakli, apņēmīgi, tālredzīgi, savas pilsētas un novada patrioti, tādi ir limbažnieki un novadnieki.”

Aktivitātēm bagātākā diena bija 5. augusts, kad Limbažu pilsētas ielas, parki un nami bija saposti, lai gaidītu mazus un lielus viesus, sadzirdot, saredzot, izgaršojot, sasmaržojot un sajūtot Limbažus un to dzīvi cauri astoņiem gadsimtiem. Ikviens varēja piedzīvot lielāko Hanzas tirgu Latvijā, iepazīt viduslaiku ikdienu un apgūt amatniecības prasmes, klausīties koncertus vairākās pilsētas vietās, apēst jubilejas kliņģeri vai pacelt tostu pie 800 pēdu gara svētku galda, kas bija klāts ar baltiem galdautiem Jūras ielā, braukt ar svētku kuģīti Lielezerā, atklāt un iemīlēt Limbažu pilsētu no jauna citās aktivitātēs, satikšanās priekā.

Limbažu brīvdabas estrādē 4. un 5. augustā ar spilgtiem koncertiem uzstājās grupas “Citi Zēni”, “Labvēlīgais tips”, “Baritoni”, “Sqara” “Astro’n’out”, “Bermudu divstūris”, “Skinny cheese” un par nakts ballītēm rūpējās DJ Artūrs Krūzkops, DJ Tommy_U & Tob Luii. Bet naktī uz 6. augustu Limbažu pilsētu izgaismoja svētku uguņošana.

Svētku nedēļa noslēdzās ar Lielezera svētkiem Limbažu Lielezera pludmalē 6. augustā, kur dienas laikā notika zivju zupas vārīšana un ēšana, zivtiņu makšķerēšana un citas jautras atrakcijas. Bet vasaras siltākajā vakarā bija iespējams baudīt Valta Pūces, Valtera Pūces un Marijas Bērziņas koncertu uz peldošās skatuves.

Paldies Limbažu novada iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, ikvienam, kurš atbrauca uz bērnības mājām vai ciemos pie zināma limbažnieka, tūristam, kurš iespējams pirmo reizi izvēlējās Limbažus kā galamērķi, lai kopā svinētu svētkus! Paldies Limbažu novada pašvaldībai, īpaši Kultūras pārvaldei, un ikvienam, kurš bija iesaistīts svētku rīkošanā, lai svētki, kas tiek svinēti gada garumā, spētu pulcēt tik lielu apmeklētāju skaitu! Limbaži ir!

foto
foto
foto