Aloja Būvniecība
maja4

18. janvārī tiešsaistē notika būvniecības ieceres “Dzīvojamās ēkas un saimniecības ēkas pārbūve par viesnīcu Kalēju ielā 5, Alojā" prezentācijas sanāksme. Tajā piedalījās Limbažu novada Būvvaldes vadītāja Ineta Cīrule, viņas vietniece Sandra Romeiko, arhitekte un būvprojekta izstrādātāja Ija Rudzīte un SIA “Mieriņš” vadītāja Baiba Siktāre.

Sanāksmes laikā būvprojekta izstrādātāja Ija Rudzīte prezentēja būvniecības ieceri, pastāstot, ka iecerēts saglabāt divslīpju jumta un izmantot koka apšuvuma risinājumus, saglabāt vēsturisko apbūves līniju un ieviest mūra apšuvuma fragmentus. Dzīvojamās ēkas un saimniecības ēkas pārbūves par viesnīcu  iecere paredz pārbūvēt esošās dzīvojamās ēkas un saimniecības ēkas par viesnīcu. Būvniecības iecere projektēta kā teritorijas papildinājums jau esošajai kafejnīcas SIA “Mieriņš” ēkai Kalēju ielā 7, Alojā.

Būvvaldes vadītāja Ineta Cīrule novēlēja, lai šī būvniecības iecere izdotos un kļūtu par ēku, kas rotā Alojas pilsētvidi: “Ilgus gadus šī ēka ir bijusi grausta statusā un tagad tai ir īpašnieki, kas par to vēlas rūpēties. Būvniecības iecerē ir respektēts mazpilsētas mērogs un izmantoti dabīgi materiāli. Šo ieceri redzam kā brīnišķīgu ideju, un par to ir liels gandarījums.”

Publiskā apriešana norisinās no 26. decembra līdz 23. janvārim. Iedzīvotāji ir aicināti izteikt priekšlikumus par būvniecības ieceri, aizpildot aptaujas anketu un elektroniski nosūtīt uz e-pastu buvvalde@limbazunovads.lv vai sūtīt pa pastu Limbažu novada Būvvaldei, vai iemest Alojas apvienības pārvaldē, Jūras ielā 13, Alojā, iesniegumiem paredzētajā pasta kastē. Anketa ir pieejama pašvaldības mājaslapā, zemāk norādītajā saitē.

Ar plašāku informāciju par būvniecības ieceri, vizualizācijām un aprakstu iespējams iepazīties:

• Limbažu novada mājaslapā https://ieej.lv/buvnieciba-Alojas-Kaleju5
  • Būvniecības ieceres teritorijā Kalēju ielā 5, Alojā (planšete);
  • Limbažu novada pašvaldības Alojas apvienības pārvaldes telpās, Jūras ielā 13, Alojā,  pārvaldes daba laika ievaros (1.stāva vestibilā novietota planšete).