Projekti Projektu jaunumi
piekabe2

Limbažu novada pašvaldība īstenojusi projektu “Zivju resursu aizsardzības nodrošināšana Limbažu novadā”, kurš tika iesniegts 2022.gada otrās kārtas Zivju fonda pasākumam "Zivju resursu aizsardzības pasākumi, ko veic valsts iestādes vai pašvaldības, kuru kompetencē ir zivju resursu aizsardzība”.

Viens no Limbažu novada pašvaldības uzdevumiem ir licencētās makšķerēšanas organizēšana, kā arī zivju resursu aizsardzības pasākumu organizēšana un nodrošināšana, tai skaitā maluzvejniecības samazināšana novada ūdenstilpēs. Šo uzdevumu veikšanai pašvaldība sadarbojas ar Limbažu novada pašvaldības policiju, pašvaldības aģentūru "ALDA", biedrību "Svētupes aizsardzības biedrība", makšķernieku biedrību "Ūdensroze", biedrību “Makšķernieku klubs “SALACKRASTI”” u.c. biedrībām, kā arī ar Valsts vides dienesta inspektoriem.

Limbažu novadā ir vairāk nekā 10 ezeri un divas upes, kurās ir ieviesta licencētā makšķerēšana.

Lai nodrošinātu efektīvu zivju sugu aizsardzību, nepieciešams izmantot mūsdienīgu inventāru un tehnoloģijas, pilnveidot un paplašināt zivju resursu aizsardzības pasākumu iespējas. Projekta īstenošanas rezultātā p/a “ALDA” un Limbažu novada pašvaldības policijas darbības efektivitātes paaugstināšanai tika iegādāts nepieciešamais inventārs vieglās automašīnas piekabe ar aprīkojumu laivas un kvadricikla pārvadāšanai un termokamera.

Projekta rezultātā tiks nodrošinātas p/a “ALDA” un Limbažu novada pašvaldības policijas mobilitātes un attālas novērošanas iespējas, tādējādi ierobežojot potenciālo pārkāpumu iespējas, kā arī gūstot vērtīgu informāciju par ūdenstilpju stāvokli.

Valsts zivju fonda finansējums 4700,00 euro

Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums 64,94 euro