Aktualitātes Satiksme
Autobuss

Limbažu novada pašvaldība šī gada jūlijā nosūtīja valsts SIA “Autotransporta direkcija” vēstuli ar atkārtotu lūgumu reģionālās nozīmes maršrutu Limbaži–Aloja–Staicele, Limbaži – Aloja un  Rīga - Limbaži –– Ainaži atsevišķus  reisus  novirzīt pa Katvaru ceļu līdz Limbažu novada speciālajai pamatskolai, tādējādi nodrošinot skolēnu nogādāšanu līdz un no  izglītības iestādes, kas ievērojami samazinātu skolēnu ceļā pavadīto laiku. Pēc 2023. gada 6. oktobrī veiktās  autoceļu apsekošanas, “Autotransporta direkcija” sagatavoja grozījumus reģionālās nozīmes maršrutos, kurus izskatīja un atbalstīja Sabiedriskā transporta padome.

Minētie grozījumi stāsies spēka 2024. gada 8. janvārī.

1. Reģionālās nozīmes maršrutā Nr. 6669 Limbaži–Aloja–Staicele

• reisam Nr.06 plkst.7.45 no Staiceles ar izpildi darba dienās noteikta izpilde skolēnu brīvdienās;
  • skolēnu mācību laikā atklāts jauns reiss Nr.08 plkst.7.30 no Staiceles ar izpildi darba dienās, izslēdzot no kustības saraksta pieturas “Spurģi”, “Tiegaži” un iekļaujot pieturu “Katvaru skola”;
  • slēgts reiss Nr. 05 plkst.6.45 un atklāts reiss Nr.11 plkst.6.35 no Limbažu AO ar izpildi darba dienās.

2. Reģionālās nozīmes maršrutā Nr. 6668 Limbaži-Aloja

• reisam Nr.07 plkst.12.45 no Limbažu AO ar izpildi darba dienās noteikta kursēšanas sezona “skolēnu brīvdienās”;
  • atklāts reiss Nr.19 plkst.12.45 no Limbažu AO ar izpildi sestdienās;
  • atklāts reiss Nr.15 plkst. 12.45 no Limbažu AO ar izpildi no pirmdienas līdz ceturtdienai mācību laikā;
  • atklāts reiss Nr.17 plkst.12.45 no Limbažu AO ar izpildi piektdienās skolēnu mācību laikā, izslēdzot no kustības saraksta pieturas “Priedes”, “Tiegaži” un iekļaujot pieturu “Katvaru skola”.

3. Reģionālās nozīmes maršrutā Nr. 7661 Rīga–Limbaži–Ainaži

• reisam Nr.05 plkst.14.55 no Rīgas SAO ar izpildi darba dienās noteikta kursēšanas sezona “skolēnu brīvdienās”;
  • atklāts reiss Nr.11 plkst. 14.55 no Rīgas SAO ar izpildi piektdienās mācību laikā;
  • atklāts reiss Nr.13 plkst.14.55 no Rīgas SAO ar izpildi sestdienās;
  • atklāts reiss Nr.09 plkst.14.55 no Rīgas SAO ar izpildi no pirmdienas līdz ceturtdienai skolēnu mācību laikā, izslēdzot no kustības saraksta pieturu “Tiegaži” un iekļaujot pieturu “Katvaru skola”.

Tāpat, ņemot vērā, ka reģionālās nozīmes maršrutu Limbaži-Viļķene-Ķirbiži-Ainaži,  Limbaži-Ķirbiži-Viļķene-Limbaži un Limbaži-Ārciems-Āstere-Limbaži  autobusi, kuri atbilstoši braukšanas shēmai brauc pa autoceļu Kalnāres–Viļķene–Šķirstiņi un krustojumā ar autoceļu P12 Limbaži-Salacgrīva nogriežas pa labi braucienam uz Limbažiem, nevar piekļūt pieturai “Šķirstiņi”, kura atrodas uz autoceļu P12 Limbaži-Salacgrīva krustojuma pretējā pusē, kā arī pamatojoties uz no Valsts SIA  “Latvijas valsts ceļi” un Limbažu novada pašvaldības saņemtajām atbildēm, ka jaunas pieturas izveide, šobrīd nav iespējama, ATD saskaņā ar spēkā esošajiem Ministru kabineta noteikumiem, pieturu “Šķirstiņi” izslēdz no reģionālās nozīmes maršrutu Limbaži-Viļķene-Ķirbiži-Ainaži, Limbaži-Ķirbiži-Viļķene-Limbaži un Limbaži-Ārciems-Āstere-Limbaži kustības sarakstiem.

Sabiedriskā transporta Plānošanas nodaļas vadošais maršrutu tīkla plānotājs                                                            T. Beikulis