Koncerts Konkurss
konc11

Ar skanīgu koncertu šoruden Alojā izskanēja dziesmu jaunrades konkurss “Kas mēs bijām, būsim, esam”. Konkursa žūrija – komponisti Selga Mence, Ēriks Ešenvalds un kordiriģente Māra Skride, meistarklasē tikās ar dziesmu autoriem un viņu pedagogiem.

Ierobežojumu dēļ 2021.gadā neatskaņotās konkursā godalgotās dziesmas izdziedāja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sieviešu koris diriģenta Edgara Vītola vadībā.

2022.gada konkursa 2.kārtā izvirzītos jaundarbus pirmatskaņoja: Strenču mūzikas skolas koris “Somnium”, diriģente Inese Niklaviča; Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas 1.-3.klašu koris, diriģentes Laima Krūmiņa un Anete Viļuma; Smiltenes mūzikas skolas koris, diriģente Baiba Žēbina; Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace”, diriģentes Andra Fenhane un Kristiāna Pelše.

1.prēmiju (jaunākajā grupā līdz 16 gadu vecumam) saņēma Ādažu MMS audzēkne Zane Veidule (pedagogs Anna Veismane) , 2.prēmiju - K.Kažociņa Madlienas MS audzēkne Patrīcija Anna Rone (pedagogs Vineta Līce). Vecākajā grupā līdz 30 gadu vecumam 2.prēmiju - piešķīra Hedijai Šķesterei no Ādažu MMS (pedagogs Anna Veismane) un Madarai Māsēnai no S. Broka Daugavpils MVS (pedagogs Andris Vecumnieks).

Konkursu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un AS “Latvijas valsts meži” Vidzemes plānošanas reģiona “Vidzemes kultūras programma 2022” ievaros. Konkursa norisi un uzvarētāju prēmijas nodrošina Limbažu novada pašvaldība.

Nākamā gada konkursam aicinām autorus līdz 2023.gada 31.janvārim (pasta zīmogs) iesniegt latviešu tautasdziesmu apdares 2 - 4 balsīgam bērnu korim a cappella.

Alojas kultūras nama direktore Ineta Laizāne

logo josla