Aktualitātes Sports
Karatē

Jauno mācību gadu Vidzemes Karatē Klubs ir iesācis ļoti aktīvi

Mācību gada sākumā, jau sākot ar 1.septembri, vairāki VKK karatisti, tai skaistā Limbažu novadnieki, Rīgā aizvadīja trīs dienu treniņu semināru (kopā 4 treniņi), kuru vadīja un ar savām zināšanām dalījās bijušais Ukrainas izlases karatē treneris Antons Ņikuļins, kura audzēkņi ir vairākkārtēji Eiropas un Pasaules čempionātu medaļnieki, kā arī Tokijas Olimpisko spēļu medaļnieki. Mūsu sportisti guva gan pozitīvas emocijas, gan jaunas zināšanas, kas viņiem noteikti noderēs gan treniņos, gan sacensībās.

10.septembrī Vidzemes Karatē Kluba jaunākie sportisti aizvadīja pirmās šis sezonas sacensības - “Rīgas Stariņš 2023”.

Kopā mūsu klubs izcīnīja 20 medaļas (3 zelta, 10 sudraba, 7 bronzas), no kurām vairākas aizceļoja uz Limbažu novadu.

Sportistu sasniegumi dažādās disciplīnās:

• “Sumo” jeb pretinieka izstumšana no laukuma vai nogāšana zemē:
    • 2.vieta – Kristaps Ziņģis
    • 3.vieta – Andris Brojevs un Kristaps Brojevs
  • “Fantom kumite” jeb dažādu sitienu tehnikas demonstrēšana:
    • 1.vieta – Niklāvs Leinišs un Kristens Bērziņš
    • 2.vieta – Kristers Romeiko
    • 3.vieta – Ričards Miķelsons
  • “Kumite” jeb cīņa ar reālu pretinieku:
    • 2.vieta – Aleksandra Dūrena, Kristens Bērziņš, Kristers Romeiko
    • 3.vieta – Ričards Miķelsons un Niklāvs Leinišs

Arī Vidzemes Karatē Kluba astoņi vecākie audzēkņi aizvadīja savas pirmās šīs sezonas sacensības, kuras norisinājās no 16. līdz 17.septembrim Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Viens no spēcīgākajiem Eiropas karatē turnīriem “Budapest Open” šogad pulcēja ap 1700 dalībnieku no 37 valstīm. No Limbažu novada šogad uz šīm sacensībām devās trīs sportisti – alojietis Andreass Meļņičenko, ungurpilietis Eduards Dūrens un liepupiete Undīne Kalēda. Vistuvāk medaļai nonāca A.Meļņičenko, startējot kategorijā “kumite U21 līdz 84 kg”. Šajā kategorijā 23 sportistu konkurencē Andreass ieguva augsto 5.vietu! Apsveicam!

Arī pārējie sportisti demonstrēja spēcīgu cīņas garu un centību, bet diemžēl šoreiz neizdevās gūt panākumus šajā turnīrā.

Šajā pusgadā plānojas daudz un dažāda mēroga sacensības, tāpēc turpināsim cītīgi trenēties, lai arī turpmāk gūtu jaunus panākumus!

Paldies Limbažu novada pašvaldībai, Valdim Možvillo, SIA GP Holding un pārējiem, kas atbalsta mūsu sportistus augsto sportisko mērķu sasniegšanā!