Jūras iela

2022.gada jūnijā Jūras ielā, Limbažos, tika uzsākti pārbūves darbi. Būvdarbus veic SIA “Limbažu ceļi”.

Vēl rudenī tika veikti gandrīz visi pazemes darbi, jauna ūdensvada izbūve, kanalizāciju atjaunošana, lietus novadīšanas sistēmas sakārtošana, apgaismojuma uzstādīšana.

Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma ziemas aukstajos mēnešos 2023.gada 11.aprīlī ir atsākušies būvdarbi. Posmā no Mūru ielas līdz Baumaņu Kārļa laukumam veikta vecā bruģakmens un apmaļu demontāža. Visā Jūras ielas posmā notiek veikta apzaļumošana, uzberot melnzemi un iesējot zālāju. Posmā no Jūras ielas rotācijas apļa tiek atjaunots betona bruģakmens segums, jo ziemas sala ietekmē ir radušās nevienādas spraugas, bruģakmens ir izcilāts vai iekritis. Tiek veikti arī aku līmeņošanas darbi.

Projekts un nepieciešamās investīcijas ir ļoti apjomīgas. Mērķis – sakārtota un pievilcīga pilsētvide iedzīvotājiem un pilsētas visiem – ir projekta komandas galvenais uzdevums.

Būvnieki sola darbus pabeigt 2023.gada jūnijā.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 1 518 210,26 EUR, no kurām 1 103 378,22 EUR ir mērķdotācija.

Jau pagājušā gada rudenī Limbažu novada pašvaldība lūdza Jūras ielas māju īpašniekus un apsaimniekotājus izvērtēt ēku lietus ūdens savākšanas sistēmas, kā arī lūdza tās sakārtot.

Pirmās būvsapulces laikā, 18.aprīlī, Limbažu novada pašvaldības pārstāvji konstatēja, ka ir ļoti daudz īpašumu, kuros nepieciešama piemājas celiņu, kāpņu, fasāžu un sētu sliktā stāvokļa uzlabošana.

Celiņu betona plāksnes vietām ir izdrupušas, neesošas, iegrimušas apaugumā, deformētas, kas bojā ielas kopējo estētisko izskatu. Pēc Jūras ielas pārbūves pilsētas viesi un arī paši iedzīvotāji noteikti pamanīs blakus esošo ēku un teritoriju vizuālo izskatu.

Tāpēc Limbažu novada pašvaldība lūdz ikvienu ēkas īpašnieku un apsaimniekotāju Jūras ielā izvērtēt sava īpašuma sakārtotību un tehnisko stāvokli, kā arī veikt esošās situācijas uzlabošanu un sakārtošanu.

Pateicamies ikvienam, kas ir iepazinies ar lūgumu un vēlas īpašumu sakārtot līdz Limbažu pilsētas lielajiem svētkiem – “Limbažiem 800’’!

Veidosim skaistāku un sakārtotāku pilsētas vidi kopā!

Autors: Attīstības un projektu koordinatore Rasa Zeidmane

Foto: Beāte Kožina, Sabiedrisko attiecību speciāliste