Veselība
veseliba

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Pār Dzīvot” sagatavota informācija par biedrības sniegtajiem pakalpojumiem. Grupas misija ir atbalstīt cilvēku visos ārstēšanas posmos, just viņam līdzi, piepildīt viņa iekšējo trauku ar labām un pozitīvām emocijām, lai viņš varētu tikt galā un veikt visu ārstēšanas ceļu.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Par Dzīvot":

• Sabiedriskā labuma organizācija.
  • Sniedz atbalstu onkoloģiskajiem pacientiem un viņu ģimenēm.
  • No 2018. gada sniedz ikdienas 24/7 emocionālo un informatīvo atbalstu pacientu tērzētavā Telegram kanālā, vada atbalsta grupas onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem, organizē informatīvas lekcijas ar ekspertiem, mākslas terapijas meistarklases, nodrošina psiholoģisko palīdzību. No 2022. gada projekta "Jauniem Par Dzīvot" ietvaros atbalsta jauniešus, kuru vecāki vai tuvinieki ir saskarušies ar onkoloģiskajām slimībām.
  • Regulāri publisko rakstus un jaunumus par onkoloģijas tēmām sociālajos tīklos, radio, televīzijas raidījumos, portālā delfi.lv un citos ziņu portālos.

Savstarpējās palīdzības grupas “Par dzīvot” izveides mērķis ir atbalstīt cilvēkus, kuri tikko uzzinājuši savu diagnozi, jau ārstējas vai ir pabeiguši onkoloģiskās saslimšanas ārstēšanu.

Mēs sanākam kopā klātienē vai tiešsaistē, dalāmies ar savu pieredzi, apmaināmies ar viedokļiem, padomiem un informāciju, jūtam līdzi vienam otram. Dažreiz grupas darbā piedalās dietologi, psihologi, rehabilitācijas speciālisti un citi speciālisti, kuri lasa lekcijas, dalās zināšanās un atbild uz jautājumiem.

Kāpēc “Pār Dzīvot” veidotā grupa ir svarīga:

1. Mūsu grupa palīdz cilvēkiem, kuri saskaras ar onkoloģisko saslimšanu pārvarēt vientulību un citu cilvēku neizpratni.

2. Grupa sniedz emocionālu atbalstu visos ārstēšanas un rehabilitācijas posmos.

3. Grupas locekļu savstarpējās palīdzības sniegšana bieži kļūst vairāk nozīmīga nekā palīdzības saņemšana, jo, palīdzot citiem, mēs palīdzam sev.

4. Grupas darbība neaprobežojas tikai ar vispārīgiem pasākumiem un sanāksmēm, mijiedarbība un praktiskā palīdzība tiek veikta katru dienu.

5. Grupas dalībnieku uzkrātā pieredze un informācija ļauj objektīvāk novērtēt situāciju un sagatavoties kompleksai ārstēšanai.

6. Grupā saņemtā informācija palīdz efektīvāk orientēties valsts sociālos pakalpojumos, dažādos palīdzības veidos, pabalstos un rehabilitācijas iespējās.

Zinātniskie pētījumi apstiprina, ka dalība atbalsta grupās palielina onkoloģiska slimnieka remisiju un dzīves ilgumu.

Vairāk informācijas:

Informāciju sagatavoja: