decembris_23_20

Šovasar uzsākta būvniecība un decembra sakumā ekspluatācijā pieņemts ceļš Lādezerā, kas ved kādreizējo kolhoza darbnīcu teritorijā. Ikdienā to izmanto teritorijā esošais gateris, mēbeļu ražotne, uzņēmums, kas ražo dekorācijas filmām, un vēl pāris citu nelielu komersantu.

Lai gan ceļam līdz šim nav bijis oficiāls autoceļa statuss, tas saglabājies un tiek izmantots jau no Padomju gadiem. Ar laiku tas ļoti nolietojies un tapis vieglajam transportam praktiski neizbraucams.

Nepilnu 200 metru posmā veikta ceļa segas pārbūve, t.sk. izbūvējot asfalta segumu. Veikta arī krūmu izciršana ceļa malās un grāvju rakšana. Satiksmes drošībai izbūvētas četras apgaismojuma laternas.

Būvdarbus veica SIA “Limbažu ceļi”.

Objektam 2022.gada nogalē piešķirts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums.

Kopējās projekta “Degradētās teritorijas revitalizācija Lādezera ciemā, uzlabojot pieejamību” ceļa būvniecības izmaksas bija 180 369,30 EUR, kas ietver ielas pārbūves būvdarbus, autoruzraudzību, būvuzraudzību un projektēšanu.

ERAF līdzfinansējums paredzēts 106 250,00 EUR apmērā, valsts budžeta dotācija 4687,50 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 69 431,80 EUR.

ERAF līdzfinansējumu projektam iespējams saņemt, jo saimnieciskās darbības veicēji, kas izmanto ceļu, rada jaunas darba vietas un veic investīcijas savos pamatlīdzekļos.

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai