Projekti Remontdarbi
darbi2

Šonedēļ Lādezerā uzsākušies pārbūves darbi ceļam, kas ved kādreizējo kolhoza darbnīcu teritorijā. Ikdienā to izmanto teritorijā esošais gateris, mēbeļu ražotne, uzņēmums, kas ražo dekorācijas filmām, un vēl pāris citu nelielu komersantu.

Pārbūvējamam ceļam nav oficiāla autoceļa statusa, tas saglabājies no Padomju gadiem. Nokrišņu laikā, kad to izmanto kokmateriālu piegādātāji, ceļš vieglajam transportam ir praktiski neizbraucams.

Nepilnu 200 metru posmā tiek veikta ceļa segas pārbūve, izbūvējot salturīgo, minerālmateriālu un asfalta kārtu. Tāpat tiek veikta krūmu izciršana un grāvju rakšana. Satiksmes drošībai paredzēta ielas apgaismojuma izbūve.

Galvenos darbus būvuzņēmējs SIA “Limbažu ceļi” plāno īstenot aptuveni 3 nedēļu laikā, asfaltēšana varētu tikt veikta septembrī, bet apgaismojuma izbūve, kam ir ilgākie materiālu piegādes termiņi, paredzama oktobrī.

Objektam 2022.gada nogalē piešķirts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums. Tad arī uzsākta ceļa pārbūvei nepieciešamās zemes atsavināšana un būvprojekta aktualizācija.

Kopējās projekta “Degradētās teritorijas revitalizācija Lādezera ciemā, uzlabojot pieejamību” izmaksas plānotas 143 617,74 EUR, kas ietver ielas pārbūves būvdarbus, autoruzraudzību un būvuzraudzību.

ERAF līdzfinansējums paredzēts 106 250,00 EUR apmērā, valsts budžeta dotācija 4687,50 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 32 680,24 EUR.

ERAF līdzfinansējumu projektam iespējams saņemt, jo saimnieciskās darbības veicēji, kas izmanto ceļu, rada jaunas darba vietas un veic investīcijas savos pamatlīdzekļos.

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai