Atbalsts Ukraina
ukr val

Aktualitāte šobrīd ir atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri pie mums patvērušies no kara. Sadarbībā ar IZM koordinētā Erasmus + programmas projekta “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” vadību Limbažu novada Izglītības pārvalde noorganizēja 20 stundu tiešsaistes latviešu valodas ievadkursu, kas bija iecerēts kā “pirmā palīdzība” valodas jomā. Mācībām pieteicās 27 interesenti – no Limbažiem, Salacgrīvas, Staiceles, Skultes un Vidrižu pagasta. Apliecības par programmas apguvi saņēma 18.

Latviešu valodu varēs mācīties arī turpmāk. Ir noslēdzies Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) organizētais atklātais pieteikumu konkurss Latvijas valsts finansētās programmas ”Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem” īstenošanai. Konkursā atbalstītas 33 izglītības iestādes, kuras piedāvās gan klātienes, gan tiešsaistes, gan apmācību hibrīdformas.Tiek lēsts, ka par valsts atvēlētajiem līdzekļiem latviešu valodu varēs mācīties ap 12 000 Ukrainas civiliedzīvotāju. Rezultāti ir SIF mājas lapā www.sif.gov.lv, kur norādīta konkursā uzvarējušo izglītības iestāžu kontaktinformācija. Sazinoties katram individuāli, var pieteikties mācībām, noskaidrot jautājumus par nodarbību laikiem, piekļuvi mācību materiāliem.

Par šo programmu, kuru iecerēts īstenot no vasaras līdz decembrim, ir informētas bibliotēkas, skolas,Sociālā dienesta darbinieki.

Limbažu novada Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste Vaira Ābele