Salacgrīva Sports Kuiviži
nordic cup

No 24.jūlija līdz 29.jūlijam Kuivižos, pirmo reizi Latvijā notiks Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem, kur vairāk kā 250 dalībnieki no 7 valstīm cīnīsies par labākā burātāja titulu.

Salīdzinājumam 2022.gadā Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem notika Somijā kopā vienojot 189 jaunos burātājus.

Sacensību dalībnieki Kuivižos ieradīsies jau 24.jūlijā. 25.jūlijā notiks pirmie treniņi jūrā un plkst. 19 sekos čempionāta atklāšanas ceremonija Salacgrīvā un gājiens no Bocmaņa laukuma uz Salacgrīvas jahtu ostu “Bura”.

Ziemeļvalstu čempionāts burāšanā jauniešiem sāksies 26.jūlijā Kuivižos, kur Latvijas, Lietuvas, Igaunijas Dānijas, Zviedrijas, Norvēgijas un Somijas sportistiem tiks dots pirmais starts sacensībām. Burātāji piecu dienu laikā sadalīs uzvarētāju titulus četrās laivu klases: Optimist, ILCA4, ILCA6 un vējdēļi iQFOiL. Visvairāk šogad jauniešu pārstāvēta ir Optimist klase ar 185 dalībniekiem, kur 2 jaunākajiem dalībniekiem ir tikai 10 gadi. Visvairāk dalībnieku pārstāvēta ir Igaunija ar 47 burātājiem, pēc tam seko Zviedrija un Latvija, kur katru valsti pārstāvēs 43 burātāji. Somiju šogad čempionātā pārstāvēs 36 burātāji, Dāniju 34 burātāji, Norvēģiju 22 burātāji un Lietuvu 21 burātājs. Šajā čempionātā šobrīd jau ir pieteikusies 101 burātāja un 145 burātāji.

28.jūlijā Salacgrīvas pilsētas iedzīvotājiem un apmeklētājiem būs iespēja arī klātienē vērot Optimist klases komandu sacensības, kas notiks plkst.11 Salacas upē pie Salacgrīvas jahtu ostas “Bura”.

Čempionāts noslēgsies 29.jūlija pievakarē ar čempionāta uzvarētāju apbalvošanu pie sacensību centra “Kapteiņu osta” jahtkluba ēkas.

Čempionāta galvenais organizators Kuivižu jahtkluba valdes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Močāns uzsver: “Šāda mēroga starptautiskas sacensības gan Latvijai, gan Salacgrīvas pilsētai un Limbažu novadam ir īpašs notikums, ņemot vērā mūsu piejūras vēsturi un tradīcijas. Ir liels pagodinājums uzņemt viesus ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī no pārējām Ziemeļvalstīm, kur burāšanas sports ir daudz nopietnākā līmenī. Kopā sagaidām, ka Salacgrīvā ieradīsies ap 500 viesi, kas ir ne tikai dalībnieki, treneri un pavadošās personas, bet arī starptautiska mēroga sacensību tiesneši. Kuiviži ir ļoti piemērota vieta šādu pasākumu rīkošanai un vēlamies arī turpmāk attīstīt ideju Kuivižus un Kuivižu jahtklubu veidot kā starptautisku sacensību rīkošanas centru. Man ir liels prieks, ka Ziemeļvalstu burāšanas federācija tieši Kuivižu jahtklubam deva iespēju organizēt šo čempionātu! Brauciet skatīties un atbalstīt mūsu jauno burātāju paaudzi!”

Pasākumu organizē Kuivižu jahtklubs sadarbībā ar Latvijas Zēģelētāju savienību.

Atbalsta: Limbažu novada pašvaldība, Latvijas sporta federāciju padome, Kapteiņu osta un Regate Takats.

Vairāk informācijas un sacensību rezultāti čempionāta “Nordic Youth Sailing Championships 2023” oficiālajās lapās : www.manage2sail.com un sociālajā vietnē Facebook https://www.facebook.com/Kuivizi2023/ .

Kristaps Močāns e-pasts: kristaps.mocans@gmail.com Kontakttālrunis 26562000