Pašvaldība Tūrisms
hanza

2. novembrī attālināti tikās aktīvās Latvijas Hanzas pilsētas, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar dalību Hanzas Savienībā. Limbaži ir viena no 8 Latvijas Hanzas pilsētām un tradicionāli ik gadu piedalās atjaunotās Starptautiskās Hanzas pilsētu svētkos. Starptautiskās Hanzas dienas tradicionāli notiek ik gadu kādā no senajām pilsētām, pulcējot kopā plašās tirdzniecības asociācijas pilsētas, lai mūsdienās iepazīstinātu ar kultūras un tūrisma iespējām, aicinātu ceļot, attīstīt sadarbību dažādos projektos. Viena no aktivitātēm ir Jauniešu Hanza ar mērķi iesaistīt jauno paaudzi, lai Hanzas vērtības tiktu iepazītas un attīstītas arī nākotnē.

Šogad Starptautiskās Hanzas dienas notika Rīgā vienlaicīgi ar Rīgas pilsētas svētkiem. Lai arī jau otro gadu Covid 19 ierobežojumu dēļ, pasākumi galvenokārt notika tiešsaistē, Latvijas Hanzas pilsētām bija iespēja piedalīties klātienē. Hanzas tirgū- Esplanādē- apmeklētāji vienuviet varēja iepazīties ar triju Vidzemes Hanzas pilsētu- Limbažu, Cēsu un Straupes tūrisma informāciju, amatnieku un mājražotāju piedāvājumu. Limbažu pilsētas garšu un amatu meistariem šoreiz pievienojās meistari no visa plašā Limbažu novada.

Nākamgad Starptautiskās 42. Hanzas dienas no 26.-29.maijam notiks Vācijas pilsētā Neuss. Organizatori uzsākuši laika skaitīšanu mājas lapā un šobrīd- 205. dienas pirms pasākuma- gatavojas uz tikšanos klātienē, paredzot visas tradicionālās Hanzas dienu norises, pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai.

Latvijas Hanzas pilsētas kopīgā Hanzas pilsētu saimē Vācijā līdz šim pārstāvējusi Rīga. Trīs gadu pārstāvība nākamgad noslēdzas un Rīgas pārstāvji šobrīd aicina mazās Latvijas Hanzas pilsētas izvērtēt interesi un iespēju nākamajā periodā pārstāvēt Latviju. Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra"
Tūrisma pārvaldes Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Laura Efeja arī informēja par aktualitātēm Hanzas organizācijā- gada nogalē, nākamā gada sākumā paredzēts jauns vizuālais un tehniskais risinājums Hanzas pilsētu mājas lapai
www.hanse.org. Limbaži ir oficiāls atjaunotās Hanzas savienības biedrs un pieturvieta Eiropas kultūras ceļa “Hanza” ceļotājiem.

Hanzas pilsētas ieskicēja sadarbību arī turpmākos Eiropas Savienības fondu projektos, lai popularizētu viduslaiku pilsētu piedāvājumu mūsdienās. Līdz šim lielākais, kopīgais sadarbības projekts, kurā trīs gadu garumā bija iesaistīti arī Limbaži ir projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”, kas deva iespēju Limbažos organizēt Hanzas svētkus Limbažu viduslaiku pilsdrupās, iegādāties inventāru un aprīkojumu, viduslaiku tērpus, iesaistīt bērnus un jauniešus nometnēs, veidot kopīgus materiālus, pētījumus, dalību izstādēs, žurnālistu un tūrisma operatoru vizītes. Projekta gaitā Baltijas jūras reģions tika aktīvi pozicionēts kā vieta, kur iespējams iepazīties ar Hanzas mantojumu un Hanzas vēsturi, izbaudīt vietējos labumus un patiesu viesmīlību.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Millere
Limbažu novada pašvaldības aģentūra “LAUTA”
www.lauta.lv

Plašāk par Hanzas dienām Vācijā- www.hansetag2022.com