Izglītība
twinn

No 13. līdz 15.maijam Lietuvas pilsētā Traķos notika Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ apakšprogrammas eTwinning starptautiskais Baltijas valstu un Somijas vēstnieku un nacionālo atbalsta dienesta darbinieku seminārs. Latviju pārstāvēju arī es, eTwinning vēstniece Ineta Lielkalne. Šogad semināra tēma bija arī eTwinning gada tēma – labbūtība. Semināra galvenās aktivitātes bija eTwinning vēstnieku labbūtības veicināšana, daloties pozitīvajā pieredzē un jaunu eTwinning projektu ideju ģenerēšana un reģistrēšana. Kā arī vēstnieki apsprieda izaicinājumus eTwinning vēstnieku darbā, jau zināmās labbūtības paņēmienus un metodes, kas var palīdzēt ikdienas darbos. Vēstnieki veica dažādus uzdevumus grupās – ģenerējot jaunas projektu idejas, nosaucot veidus, kā skolā var veicināt labbūtību, kā arī dalījās savos izaicinājumos.

Lietuvas eTwinning vēstnieces Raminta Rusovičiutes vadībā vēstnieki iepazinās, stāstot par saviem resursiem darbā un brīvajā laikā, kā arī veidiem, kā atjaunojam savu enerģiju. Raminta mūs rosināja ieklausīties, ieskatīties apkārtējā vidē, ieklausīties sevī. Jo ikviena lieta jāsāk ar sevi. Tāpat kā zināšanas, ko sniedzam skolēniem tiek izlaistas caur mums, tieši tāpat emocijas. Un tikai “pilns trauks” var būt devējs, kas ir skolotājs skolā, bet šo “trauku” nepieciešams arī “piepildīt”. Ja ir viena negatīva lieta, tā nevar sabojāt dienu, ja esam harmonijā ar sevi. Arī skolotājam ikdienas skrējienā jāprot piebremzēt, sajust – vai esi harmonijā ar sevi un saprast kas ir tas, kas palīdz pēc iespējas labākā formātā zināšanas nodot skolēniem. Tas ir jāiemācās – jāapzinās arī skolēniem, ka viena neveiksme ir tikai viena neveiksme, bet katrā ir tik daudz pozitīvā, ko jāspēj apzināties. Līdz šim ar eTwinning projektu palīdzību man ir izdevies skolēnos saskatīt to pozitīvo, kas viņos vairo pašapziņu.

Pieredzes apmaiņa bija vērtīga, guvām daudz vērtīga materiāla jaunām idejām, mācību programmas metožu uzlabošanai un eTwinning popularizēšanai, kā arī apspriedām jaunas idejas eTwinning projektiem. Paldies eTwinning nacionālajam atbalsta dienestam par iespēju piedalīties seminārā.


Ineta Lielkalne,

Kr.Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotāja, eTwinning vēstniece