Festivāls Labsajūta
dejas1

Limbažu novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru organizē bērnu tautas deju festivālu "Latvju bērni danci veda".

1. jūlijā Limbažos pulcēsies vairāk kā 600 dejotāju no Limbažiem, Jaunjelgavas, Ķekavas, Lēdurgas, Rīgas, Jēkabpils, Garkalnes, Sējas, Bauskas, kā arī starp dalībniekiem būs Limbažu bērnu vokālā grupa “Pogas”. Festivāla vadītāji ir Inga Misāne Grasberga un Gundars Grasbergs.

Režisors un festivāla mākslinieciskās koncepcijas autors Kārlis Anitens deju festivālam ir devis nosaukumu “Lielā diena”. Nosaukums ir tapis iedvesmojoties no igauņu rakstnieka Antona Hanzena Tammsāres 1903. gada noveles “Svarīgā diena”. Tas ir stāsts par kāda igauņu ganu zēna Lielo dienu – ilgi gaidīto brīvdienu, sapņiem tās piepildīšanā un gūtajām atklāsmēm dienas izskaņā.

Deju festivāla programmā ir vairāki notikumi visas šīs dienas garumā - deju priekšnesumi, miniatūrie uzvedumi pilsētvidē, dalībnieku gājiens un dienas noslēgumā koncertuzvedums “Lielā diena” Limbažu estrādē. Limbažu Vienības parkā un estrādē būs mājražotāji ar gardumiem bērniem. Visas dienas garumā Vienības parkā būs izvietotas dažādas brīvdabas spēles, piemēram, pagalma spēle “Klasīte”, “Lielās dienas laimes apļi”, “Brīvdabas labirints” un interaktīvi izglītojošā spēle “Teiksmainā pastaiga”. Spēle atrodama saitē https://lieladiena.lv/ un tā būs pieejama visu vasaru gan tiešsaistē, gan drukātā formātā Limbažu Tūrisma un informācijas centrā un Limbažu novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā.

Spēles apraksts šeit:

Festivāla norise:

  • Plkst.13.00 - 17.00 ielu koncerti pie Limbažu novada pašvaldības ēkas (Vienības parkā) un Baumaņu Kārļa laukumā;
  • Plkst. 17.30 - 18.00 dalībnieku gājiens;
  • Plkst. 18.00 - 20.00 festivāla noslēgumā koncertuzvedums “Lielā diena”, Limbažu estrādē.

Limbažu novada pašvaldība ar prieku gaida ciemos festivāla dalībniekus, bērnus un jauniešus no visas Latvijas, kā arī aicina pilsētas viesus un iedzīvotājus būt klātesošiem deju festivāla notikumos – brīvdabas spēļu takā “Padzenāti līdacēnus”, koncertā “Pucēts, pucēts, sapucēts”, “Jāņmaizītes” un koncertuzvedumā “Lielā diena”.

Bērnu tautas deju festivāla “Latvju bērni danci veda” laikā būs satiksmes ierobežojumi (skatīt karti).


Satiksmes ierobežojumu karte:

 

Satiksmi Baumaņu Kārļa laukumā plānots slēgt no plkst. 12.00 līdz noslēgsies gājiens (aptuvenais laiks plkst.18.00).

Uz gājiena laiku Rīgas ielā būs ierobežota transportlīdzekļa kustība.

Gājiena maršruts: Baumaņu Kārļa laukums - Cēsu iela - Rīgas iela - Estrāde. Gājienam noslēdzoties transportlīdzekļa kustība tiks atjaunota.

Informāciju sagatavoja:

Beāte Kožina

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: beate.kozina@limbazunovads.lv

Mob. tel.: +371 29124178

Kontaktpersona:

Sigita Upmale

Izglītības pārvaldes vadītāja

E-pasts: sigita.upmale@limbazunovads.lv

Mob. tel.: +371 29496711

 

Datums 1. jūlijs, 2022
Laiks12.00
Atrašanās vietaLimbaži

"Lielā diena" Limbažos

"Lielā diena" Limbažos 2022.gada 1.jūlijā plkst.12:00