darbi

Līdz 31.maijam daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotāji var iesniegt pieteikumus pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai Limbažu novadā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras sakārtošanai.

2022.gadā pašvaldības budžetā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju sakārtošanas atbalstam tika paredzēts finansējums 20 000 eiro apmērā.

Pieteikumu iesniegšanas 1.kārtā, kas noslēdzās 15.martā, piešķirts finansējums 12 757,72 EUR apmērā.

Līdz ar to 2.pieteikšanās kārtā kopējais pieejamais finansējums ir 7242,28 EUR.
Līdz 50% no izmaksām līdzfinansējams saņemams mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai:

• piebraucamo ceļu, stāvlaukumu un gājēju celiņu būvniecībai, pārbūvei vai atjaunošanai (bet ne vairāk kā 2000 EUR);
  • bērnu rotaļu laukumu būvniecībai vai pārbūvei un energoefektīva āra apgaismojuma izveidei (bet ne vairāk kā 500 EUR).

Līdz 50% no izmaksām līdzfinansējams saņemams arī māju pārbūvei vai atjaunošanai:

• jumta pārbūvei (bet ne vairāk kā 3000 EUR);
  • citiem pārbūves, atjaunošanas darbiem (bet ne vairāk kā 2000 EUR).

Līdz 70% no izmaksām līdzfinansējams saņemams dokumentācijas izstrādei:

• energoefektivitātes paaugstināšanas investīciju projekta īstenošanai nepieciešamas dokumentācijas sagatavošanai (bet ne vairāk kā 5000 EUR);
  • siltumapgādes sistēmas ierīkošanas būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei (bet ne vairāk kā 2500 EUR).

Mājas pārbūves vai atjaunošanas darbiem pašvaldības līdzfinansējumu iespējams saņemt, ja mājas, tās daļas vai atsevišķu tehnisko sistēmu stāvokli atzīts par neapmierinošu (pieteikumam nepieciešams pievienot speciālista atzinumu).

Pašvaldības līdzfinansējums netiek piešķirts kārtējās uzturēšanas, kosmētiskā remonta vai maznozīmīgu ēkas elementu atjaunošanas darbu veikšanai, kas neuzlabo ēkas, tās daļas vai inženierkomunikāciju tehnisko stiprību vai ēkas energoefektivitāti.

Detalizēti līdzfinansējuma piešķiršanas nosacījumi un pieteikuma veidlapa pieejama pašvaldības 2021. gada 25. novembra saistošajos noteikumos Nr. 28 “Par Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras uzlabošanai”.

Pašvaldības tīmekļa vietnē www.limbazunovads.lv tie pieejami sadaļā “Aktualitātes” → “Sabiedrības līdzdalība” → “Projektu konkursi, atbalsts NVO” → “Atbalsta programma daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai”.

Konsultācijas par pieteikuma sagatavošanu sniedz Attīstības un projektu nodaļas speciālisti, tālrunis 22037299, 20220540 vai 29406181.

Informāciju sagatavoja Anna Siliņa

Attīstības un projektu nodaļas vadītāja vietniece projektu vadības jautājumos