baneris

25. janvāra vakarā grilbārā “Pernigele” Liepupes pagasta iedzīvotāji tikās liepupiešu sapulcē, lai kopā ar dokumentālistu Ivaru Zviedri, pagasta iestāžu vadītājiem un pašvaldības pārstāvjiem, uzņēmējiem un citiem aktīvistiem uzzinātu, diskutētu par Liepupes pagasta iespējām stiprināt kopienu, veidot un attīstīt savu teritoriju par viedo ciemu.

Ar “Viedie ciemi” un “Radošais kvartāls” konceptu iepazīstināja Latvijas Lauku forums projektu vadītāja Zane Siliņa. Atpazīstamības zīmes “Viedais ciems” tiek piešķirtas ar mērķi atzīt un atbalstīt labās prakses ceļā uz viedumu, daudzinot iedzīvotāju centienus un jau ieviestos risinājums, kas īstenoti, lai veidotu aktīvāku, iesaistošāku kopienas dzīvi un inovatīvus risinājumus esošo izaicinājumu risināšanai. Viedo ciemu koncepts Eiropā izplatās un guvis popularitāti kopš 2017. gada, bet pirmās atpazīstamības zīmes „Viedais ciems” Latvijā tikušas piešķirtas 2021. gadā.

Vakara gaitā tikšanos moderēja un par unikālu iniciatīvu “Kinokupols”, inovatīvas platformas izveidi Liepupē, kas pietuvinātu Liepupes pagastu un kopienu kļūt par vienu no viedajiem ciemiem Latvijā, iepazīstināja Ivars Zviedris. Par aktualitātēm Liepupes pagasta dzīvē un attīstībā dalījās arī vairāki uzaicinātie viesi – par kultūras dzīves jaunumiem informēja Guna Grote-Majore, Liepupes tautas nama vadītāja, atbildes par saimnieciskajiem jautājumiem Liepupē sniedza Ilze Ozoliņa, Liepupes pagasta pārvaldes vadītāja, bet par Limbažu pilsētas 800 gades svinībām, kultūras programmu un sadarbības iespējām informēja Limbažu novada Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele. Ar prezentāciju par lauku veikala daudzajām funkcijām sabiedrības labsajūtas veicināšanā, kas neietver tikai mazumtirdzniecību, klātesošos iepazīstināja Liepupes veikala vadītāja Anda Alsberga, toties Liepupes pamatskolas direktore Arta Rubeze dalījās ar skolas labajām un stiprajām pusēm, par ieceri rīkot vasaras nometni "Obskura kamera” bērniem, kā arī iespējamo vīziju iekļaut un realizēt Liepupes pamatskolā izglītības programmā kino novirzienu.

Lai kopā veidotu vienotu un spēcīgu vietējo kopienu, liepupiešiem ir izveidots Facebook profils ar nosaukumu “Liepupes kopdare”, kurā iespējams sekot līdzi turpmākajām aktivitātēm ceļā uz viedo ciemu.