Basketbols Limbažu novads Sports
Novembris2023_29

7.novembrī Limbažu novada domē viesojās Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis, EuroBasket 2025 direktors Kristaps Janičenoks, EuroBasket 2025 mārketinga direktors Kalvis Kovaļevs un EuroBasket 2025 pašvaldību sadarbības koordinatore Egita Kazeka. Viņi tikās ar pašvaldības vadību un novada sporta nozares vadītājiem un basketbola dzīves organizatoriem, lai pārrunātu Limbažu novada iesaisti un dalību EiroBasket2025 plānotajās 6.spēlētāja aktivitātēs.

EuroBasket 2025 būs lielākais sporta forums kāds Latvijā ir noticis. Ir svarīgi tam labi sagatavoties, veiksmīgi novadīt un atstāt ko paliekošu pēc tā. Kristaps Janičenoks uzsvēra, cik svarīga un liela komandas spēlē ir sestā spēlētāja, jeb līdzjutēja un atbalstītāja loma. Plānots, ka sadarbības un līdzjutēju kustības ietvaros arī Limbažu novadā tiks īstenotas vairākas aktivitātes Eiropas čempionāta basketbolā popularizēšanai, iedzīvotāju un organizāciju iesaistei, lai visi kopā veidotu spēcīgu, ciešu kopienu.

Uz viesu jautājumu vai Limbaži IR #6 spēlētājs, pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs viennozīmīgi atbildēja “JĀ!”

Sarunās ar LBS prezidentu Raimondu Vējoni un EuroBasket2025 komandu piedalījās pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs, domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Beļaunieks, Limbažu novada Sporta skolas direktore Diāna Zaļupe, Izglītības pārvaldes vadītāja Valda Tinkusa, jaunatnes lietu speciāliste Elīna Rūtentāle, Olimpiskā centra Limbaži valdes locekle Baiba Martinsone, sporta organizators Dāvis Strazds, kurš būs koordinators starp pašvaldību un EuroBasket2025, kā arī kustības “Limbažniek zin par ko iet run'” vadītājs Roberts Viziņš un basketbola kluba “Salacgrīva” pārstāvis Kaspars Neimanis.

LBS pārstāvji un EuroBasket 2025 komanda apmeklē Latvijas novadus, lai aicinātu iedzīvotājus kļūt par aktīviem atbalstītājiem un veicinātu sadarbību starp vietējām organizācijām, uzņēmējiem un basketbola kopienu. Šobrīd vēl neviena pašvaldība nav teikusi NĒ šī čempionāta organizatoriem.

2025. gada Eiropas čempionāts basketbolā (EuroBasket 2025) būs 42. kontinenta čempionāts. Tajā piedalīsies 24 Eiropas nacionālās vīriešu basketbola izlases.

Tas norisināsies no 2025. gada 27. augusta līdz 14. septembrim. Grupu turnīri tiks aizvadīti Rīgā (Latvijā), Limasolā (Kiprā), Tamperē (Somijā)un Katovicē (Polijā), bet izslēgšanas spēles tiks aizvadītas Rīgā. Iepriekšējo reizi Eiropas čempionāts vīriešiem finālturnīri Latvijā risinājās 1937. gadā.